12 тисяч пластикових кришечок стали твором мистецтва 0 13


210 кілограмів пластику стали мистецьким твором

Площа витвору – 15 кв. м складається з 12 000 пластикових кришечок. Подивитися на еко-інсталяцію можуть кияни та гості міста в будь-який час.

Працювали над проектом дві майстрині протягом 3 місяців. Автори проекту – Яна Власенко-Бернадська та Юлія Абрамова.

«Я дуже люблю самчиківський розпис і намагаюсь його популяризувати. Він зародився у селі Самчики Хмельницької області. Коли мені запропонували зробити екологічний проект, мене це зацікавило і ми почали збирати кришечки, – розповідає майстриня Яна Власенко-Бернадська.»

Інсталяція має дві сторони. З однієї зображена пташина родина та візерунки. А силуети дорослого чоловіка та дівчинки вирізано. З іншого – зображення дорослого та дитини з кришечок на тлі нашої планети. Ідея зображення полягає в тому, що дорослий та дитина поїхали з України та повезли самчиківку з собою, щоб поширювати українську культуру.

«Ми кинули клич по всім готелям та збирали кришечки упродовж 3 місяців. Також долучилися до збору учні та студенти столичних навчальних закладів. Загалом же зібрали 25 мішків, що становить 210 кг пластикових кришечок, які ми сортували потім за кольорами. Для нас було принципово важливо підтримати українську народну творчість в аутентичному стилі. До Дня Незалежності хотілось внести національну ідею та донести до закордонних гостей, що українська творчість актуальна,» — розповідає бренд-менеджер мережі готелів «Premier» Яна Шевченко.

Читайте також про те, що 5 нових муралів традиційно з’явиться у Вінниці до Дня міста. А також про те, що на вулицях Дніпра з’явився арт-проект, який нагадує: поруч іде війна.
Источник: vechirniy

Предыдущая статьяСледующая статья