120 мільйонів на компенсацію за зруйноване окупантами житло Донбасу: допомогу отримають більше 300 родин 0 31


Компенсації за зруйноване
житло на Донбасі

Наступного року програмою компенсації за житло на Донбасі, зруйноване внаслідок агресії Росії, планується виділити 120 мільйонів гривень.

Про це заявив радник віцепрем’єра — міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Андрій Мирошніченко.

Зокрема, за його словами, цього року вперше Мінреінтеграції розпочало виплати грошової компенсації громадянам, чиє житло було зруйновано внаслідок збройної агресії РФ.

За підсумками 2020 року на виплати будуть направлені 20 млн грн, сказав Мирошніченко. “Ми вже розпочинаємо виплати 50 родинам, а наступного року очікуємо, що компенсацію отримають більше 300 родин”, — уточнив радник віцепрем’єра.

Як змінилась ціна квадратного метра в новобудовах передмістя

Він зазначив, що йдеться не про заміну житла, а про компенсацію за сам факт його втрати. Це в жодному разі не виключає подальших дій для забезпечення відшкодуванню Російською Федерацією фактичного збитку за втрату житла, пояснив Мирошніченко, додавши, що Мінреінтеграції вже розробило законопроєкт «Про державну політику перехідного періоду».

«У цьому році на компенсації було передбачено лише 20 мільйонів гривень, але наступного року в бюджеті виділено на це вже 120 мільйонів. Це перший крок у дуже великому проєкті. Звісно, прийде час, ми будемо це регресом виставляти агресору, але поки що люди вперше змогли отримати компенсації за те, що їхню домівку зруйнували. Зараз ми компенсуємо кошти за зруйноване житло, поступово компенсації будуть виплачувати і за пошкоджене житло, потім і за втрачені інші майнові та немайнові права. Ми працюємо над цим», — наголосив Мирошніченко.

18 листопада 2020 року відбулися перші засідання Комісії з розгляду питань, пов’язаних з наданням грошової компенсації постраждалим, чиї житлові будинки (квартири) зруйновано внаслідок надзвичайної ситуації воєнного характеру, спричиненої збройною агресією РФ в Донецькій та Луганській областях. Було прийнято рішення про надання грошової компенсації власникам 9 об’єктів зруйнованого житла в Донецькій області та 8 — в Луганській. На початку грудня на засіданні комісії ухвалили рішення про компенсацію ще 10 сім‘ям у Луганській області та 10 — у Донецькій.

Build Portal занял первое место в ТОП-10 самых популярных сайтов Украины по недвижимости. Смотреть рейтинг

Згідно з рішенням Кабміну, розмір компенсації за зруйноване на Донбасі житло визначатиметься за показниками опосередкованої вартості спорудження житла у регіонах України, але не більше 300 тисяч гривень.

Цікаво про будівництво: раніше ми писали про нову опцію найбільшого заводу України з виготовлення фасадної сітки  
Источник: ukrinform

Предыдущая статьяСледующая статья

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *