305 регламент: розпочато практичну імплементацію європейських умов розміщення на ринку будівельної продукції 0 1


Практична імплементація 
положень 305 регламенту

Це перший акт Кабінету Міністрів України, направлений на практичну реалізацію положень Закону України «Про надання будівельної продукції на ринку», який імплементує в Україні положення Регламенту (ЄС) № 305/2011 Європейського Парламенту і Ради та встановлює гармонізовані з європейськими умови розміщення будівельної продукції на національному ринку.

«Зроблено перший крок у напрямку практичної імплементації європейських умов розміщення на ринку будівельної продукції України, яким створено умови для впровадження на ринку нової, інноваційної будівельної продукції, а також забезпечено недопущення на український ринок неякісних, фальсифікованих будівельних матеріалів та виробів», – зазначив Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов.

Кабмин назначил нового главу Госархинспекции. Что известно

Нагадаємо, відповідно до Закону, прийнятого Верховною Радою України у вересні 2020 року, від 1 січня 2023 року будівельна продукція може розміщуватись на ринку лише за умови проведення контролю виробництва на підприємстві, складання декларації та нанесення відповідного маркування. Цим виробник або імпортер/розповсюджувач продукції бере на себе відповідальність щодо її якості та безпечності для споживачів.

Методи та критерії оцінки показників якості будівельної продукції, а також необхідні відомості технічного характеру щодо контролю виробництва на підприємстві визначаються у регламентних технічних специфікаціях, зокрема національних стандартах, що є ідентичними відповідним гармонізованим європейським стандартам.

Разом із тим для будівельної продукції, зокрема, нової, інноваційної, для якої відсутні відповідні стандарти, Законом передбачено процедуру оцінки технічної прийнятності продукції.

Реформа містобудування: представлено концепцію будівельної реформи (ІНФОГРАФІКА)

Така оцінка буде здійснюватися органами з визначення технічної прийнятності, що отримали в установленому законодавством порядку свідоцтво про призначення щодо однієї або декількох Категорій будівельної продукції на підставі європейських або національних документів України з визначення прийнятності.

У подальшому, відповідно до затвердженого Урядом переліку Категорій будівельної продукції, Мінрегіоном буде сформовано відповідні переліки регламентних технічних специфікацій – національних стандартів, що є ідентичними відповідним гармонізованим європейським стандартам, а також європейських та національних документів України з визначення прийнятності.

Цікаво про будівництво: в Україні з’явилась водостічна система Q STALYO PRO — нова форма, нові технічні рішення  
Источник: minregion

Предыдущая статьяСледующая статья

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *