Активісти Києва хочуть "повернути обличчя" відомій мозаїці (фото) 0 101

Пошкоджена мозаїка

Активісти запропонували зробити реставрацію мозаїчного панно «Українська пісня» (1967), що розмістилося на будинку на розі Володимирської та Хмельницького. У дівчини, зображеної на картині в національному костюмі, відвалилася частина смальти, що формує обличчя.

«Для градоначальників цей факт може здатися дрібницею, але для нас, жителів Києва, це, як мінімум, показник невігластва стосовно Міста і людей, які намагалися зробити його затишним. На жаль, людей, що створювали це панно, вже давно немає, але, на щастя, ще залишилися їхні учні – художники-монументалісти, готові безкоштовно відреставрувати відоме багатьом киянам панно, відновити обличчя дівчини. Від влади лише потрібно одне – дати «добро» на реставраційні роботи, а нам – зібрати частину коштів на технічну підтримку: автовишку і матеріали», – написав ініціатор реставрації Олег Коваль.

Привести до ладу мозаїку згодився художник-монументаліст з досвідом Олександр Шукевич. Він працював у бригаді художників-монументалістів під керівництвом Георгія Бахмутова і Анатолія Чернова, виготовляв мозаїчних картин і панно по всій Україні.

«Олександр є підписником нашої Facebook-спільноти «Київські історії». Наразі він мешкає в Ізраїлі, і в серпні на 12 днів приїжджає до Києва. Олександр зв’язався зі мною і запропонував свою допомогу в реставрації панно», – розповів Олег Коваль.

За його словами, ескізів мозаїки не збереглося, однак у сина автора Степана Кириченка, Романа, є її фотографії, за якими можливо відтворити оригінальне зображення.

Наразі з’ясовується, у чиїй власності знаходиться панно, від чого залежатимуть подальші дії. Будинок по вулиці Хмельницького був побудований без мозаїки. Її зробили у 1967 році, разом із прибудовою по Володимирській, аби прикрасити вигляд цього панельного будинку напроти оперного театру. За словами Олега Коваля, ініціативна група співпрацює з Департаментом охорони культурної спадщини, що виявив інтерес до проєкту.

На реставрацію мозаїки збирають кошти серед небайдужих киян. За попередніми підрахунками, кошторис складає 20 тисяч гривень (автовишка і матеріали, художник зголосився працювати безкоштовно). Усіх охочих допомогти просять перераховувати кошти на картку Приватбанку: 5168 7453 0079 2683 (Коваль Олег Валерійович). За тиждень зібрали близько 5 тисяч гривень.

Як розповів Олег Коваль, першим кроком реставрації буде експертиза стану мозаїки. Адже її руйнування найшвидше за все пов’язане з бітумом на іншому боці будинку, через який поверхня висихає нерівномірно. Потрібно встановити, що саме руйнує мозаїку, законсервувати її, та відновити пошкоджені ділянки.

Джерело: vechirniy

Предыдущая статьяСледующая статья