Александр Чижевский, об итогах года и перспективах: было завершено создание Архитектурной Палаты НСАУ (укр.) 0 7

2020 рік  був для спільноти архітекторів України непростим. Незважаючи на це, діяльність Національної спілки архітекторів України була зосереджена на забезпеченні правового захисту професійної діяльності, підвищенні престижу нашої професії, формуванню у влади і громадськості розуміння високої соціальної відповідальності архітектурно-містобудівної діяльності.

В грудні відбувся ХХІ з’їзд НСАУ, на якому було обрано новий склад Правління та нового президента Спілки. Хочу висловити велику подяку моєму попереднику Володимиру Миколайовичу Гусакову, що керував Спілкою  з 2012 року, в самий складний період її переходу в статус саморегулівної організації.

Попри неефективність існуючої системи управління архітектурно-планувальною і проектно-інвестиційною сферою, хочеться підкреслити позитивні процеси, пов’язані з зміною змісту і організації управління країною в орієнтації на динамічне підвищення якості життєвого середовища в Україні.

Це, в першу чергу кардинальне розширення можливостей самоуправління територіальних співтовариств та передача частини державних функцій саморегулівним  професійним  співтовариствам.

В цьому році було завершено створення Архітектурної Палати НСАУ, що як саморегулівна організація, покликана реалізувати делеговані Мінрегіоном повноваження щодо проведення професійної атестації архітекторів, визначаючи взаємні зобов’язань  і відповідальність усіх учасників архітектурно-планувальної сфери та нормативно-правове закріплення відповідного процедурного комплексу в структурі проектно-  інвестиційного циклу.

Протягом 2018-2020 рр. ми прийняли активну участь в підготовці ряду законодавчих та нормативних документів Кабінету Міністрів України та нашого профільного міністерства.

Серед першочергових завдань ми бачимо забезпечення активної діяльністі комісій АП НСАУ, а особливо атестаційної архітектурно-будівельної комісії НСАУ.

Ми плануємо запровадити дієвий моніторинг виконання атестованими архітекторами Стандартів професійної діяльності, налагодити надання інформаційно-консультативних та інших послуг членам АП НСАУ, забезпечити участь Палати в ціноутворенні на проектні роботи, реалізувати заходи щодо антидемпінгу, активно працювати   над створенням нормативно-правової бази та впровадженням архітектурних конкурсів, як засобу отримання замовлень на проектування архітектурних об’єктів.

ЧИТАЙТЕ ДРУГИЕ СТАТЬИ ЦИКЛА 
«АНАЛИТИКА И ПРОГНОЗЫ от первых лиц строительного комплекса Украины»:


Лев Парцхаладзе, президент Конфедерации строителей Украины
Украина имеет все предпосылки для того, чтобы стать площадкой развития инновационных производств (укр.)


Петр Шилюк, президент Строительной палаты Украины, Герой Украины: 
отрасль сохранила свой потенциал (укр.)


Игорь Кушнир, глава правления-президент ХК «Киевгорстрой«:
проверка на прочность пройдена


Эдгар Арутюнян, руководитель отдела строительной и карьерной техники Цеппелин Украина
ставим целью увеличения доли нашей продукции на рынке (укр.)
Екатерина Никитина, основатель Build Portal, президент Best Media Group: 
крах и падение одних игроков создали возможности для роста других

Сергей Комнатний, глава правления Государственного фонда содействия молодежного жилищного строительства:
надеемся на изменение отношения государства к своей ответственности перед гражданами (укр.)


Петр Куликов, ректор Киевского универститета строительства и архитектуры:
за 2020 год имеем неплохие научные наработки (укр.)

Геннадий Чижиков, президент ТПП Украины:
карантин запустил ускорения многим процессам в системе Палат (укр.)Ольга Соловей, основатель Украинского клуба недвижимости (URE Club):
2020 будем вспоминать только за лучшие моменты и достижения (укр.)


Игорь Парубский, СЕО журнала «Дом и Интерьер»: команда «Дом и интерьер» приняла вызов, адаптировала проекты медиагруппы и запустила новые


Татьяна Антонюк, главный редактор Commercial Property: мы не снизили активность и открыли новые проекты (укр.)

 

Предыдущая статьяСледующая статья

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *