Альона Бабак: Міністерство буде відрізнятися «увагою до людського розвитку, а не до розвитку домогосподарств» (ВІДЕО) 0 51

До кінця року має бути підготовлена нова програма регіонального розвитку

У програмі «Свобода слова» на телеканалі ICTV Міністр розвитку громад і територій України Альона Бабак розповіла, що реформоване Міністерство буде відрізнятись «фокусом уваги, увагою до людського розвитку,а не до розвитку домогосподарств».

«Ми розуміємо, що людей не цікавить сьогодні господарство, людей не цікавить будівництво і навіть просто регіональний розвиток. Людей цікавить сьогодні якість власного життя, а це і є розвиток громад».

Міністерка пояснила, що новому Уряду було важливо при перейменуванні Міністерства змістити акцент на людський розвиток:

«У нас сьогодні в Уряді формується поняття стандарту доступності послуг. Власне, прем`єром було сформульоване завдання для декількох міністерств — буквально на середу — підготувати бачення цього стандарту доступності. І Міністерство охорони здоров`я, Міністерство освіти, Міністерство інфраструктури і наше Міністерство будуть разом працювати для того, щоб визначитись з цим стандартом. Для того щоб для людей стала зрозумілою реформа децентралізації. Це не питання кількості створених громад, це не питання об`єднання районів, це питання » що людина отримає в результаті цих всіх реформ, як поліпшиться якість життя.»

За словами Бабак, Президент та Прем’єр-міністр України висловили чітку політичну волю щодо подальшого впровадження реформи децентралізації.

«Поступово ми будемо відходити від добровільного об’єднання громад і переходити до об’єднання за перспективними планами. Бо є певне розчарування, коли громади не завжди формувались за принципом спроможності. І, на жаль, сьогодні 70% з них мають дотаційні бюджети. Ми маємо змінити цю ситуацію через об’єднання за прогнозованою моделлю, яка дозволить громадам бути демографічно, соціально та економічно спроможними», — сказала Альона Бабак.

Окрім того, міністерка повідомила, що до кінця року має бути підготовлена нова програма регіонального розвитку на 5 років.

«Ми плануємо розпочинати наведення порядку з просторовим плануванням територій. Ми не хотіли б надалі продовжувати практику витрачання коштів Державного фонду регіонального розвитку без наявності в громадах генеральних планів і всього пакету планувальної документації. Ми не хочемо хаотичних застроєк, ми не хочемо бачити, що державні кошти витрачаються без бачення самої громади — як вона бачить перспективний розвиток і систему комплексу планів у себе».

Раніше ми розповідали, що Прем’єр пообіцяв «тотальну цифровізацію» країни та програму дій, створену «за допомогою комп`ютеру», а також про те, що Володимир Зеленський назвав ДАБІ серед 6 «найбільш корумпованих органів» та озвучив вимогу провести у ній «кадрове перезавантаження».

Previous ArticleNext Article