Бізнес закликав Президента ветувати «Закон 1210» 0 37

«Закон 1210»

Представники від Конфедерації будівельників України (КБУ) взяли участь у обговоренні — прийнятого Верховною Радою України та нещодавно направленого на підпис фіскального законопроекту №1210.

У дискусії, організованої Федерацією роботодавців України (ФРУ), взяли участь народні депутати України Ніна Южаніна та Андрій Ніколаєнко, експерти з податкових питань Тетяна Шевцова, Людмила Рубаненко, Дмитро Олексієнко, екс-голова ДРС Ксенія Ляпіна, власники, фінансові директори та бухгалтери підприємств – членів Федерації, аудитори ті інші фахівців, що спеціалізуються на проблематиці податкового законодавства. КБУ офіційно представлена в Раді Федерацій роботодавців України та очолює будівельний комітет.

На жаль, до дискусії не знайшли можливість долучитись запрошені автори законопроекту, представники Мінфіну.

«Цей законопроєкт обовязково має бути ветовано. Серед його новел є розширення повноважень контролюючих органів, які призведуть до дисбалансу прав та обов’язків контролюючих органів і платників податків. Зокрема, податковий інспектор отримає повноваження одноосібно встановлювати вину платника податку при порушенні податкового законодавства, що є не лише підвищенням корупційних ризиків, але і пряма дорога до кримінальної відповідальності», — прокоментувала представник від КБУ, керівник податкової практики, старший радник «Соколовський і Партнери» Наталія Куріленко.

Експерт КБУ наголосила, що подібні зміни приведуть до порушення прав платників податків, необґрунтованого нарахування податків та штрафів. Насправді, проблема значно ширша – в Україні досі нема дієвої стратегії податкової політики.

«Якій в Україні має бути вектор? Відкрийте Конституцію: «Держава забезпечує захист прав усіх суб’єктів права власності і господарювання, соціальну спрямованість економіки». Саме це має стати основною метою податкової політики, спрямованістю цілей та задач реформування податкової системи. А поки все зводиться до одного – поповнити бюджет за будь-яку ціну», – констатувала Наталія Куріленко.

За підсумками дискусії та у відповідності із раніше прийнятим рішенням Президії Ради Федерації роботодавців направлено лист-звернення до Президента України Володимира Зеленського із проханням скористатися своїм правом вето до зазначеного закону та внести до Верховної Ради України пропозиції щодо його розділення на частини (питання адміністрування, оподаткування контрольованих іноземних компаній, ресурсні норми тощо), які необхідно доопрацювати з урахуванням позиції бізнес-спільноти.

Зокрема, вважати неприйнятними впровадження законом інституту винної відповідальності платника, суттєве ускладнення норм щодо адміністрування податків і зборів, скасувати низку корупціогенних норм – визначення податковими органами на свій розсуд «винної відповідальності», «конструктивних дивідендів», «ділової мети», переглянути економічно необґрунтоване підвищення розмірів штрафів та розширення прав і повноважень органів Державної податкової служби України, що призведуть до фіскального тиску на платників податків та ризиків економічного розвитку України в цілому. Одночасно учасники зустрічі домовилися консолідувати зусилля на площадці Федерації роботодавців України щодо напрацювання та підготовки необхідних змін у податкове законодавство незалежно від того, яке рішення щодо прийнятого закону буде прийнято Президентом України.

У разі підписання Президентом України цього закону, ФРУ запропонувала надати консультативну допомогу українському бізнесу шляхом проведення фахових семінарів тощо для мінімізації негативних наслідків застосування нових норм законодавства. На сьогодні, щоб покращити законодавство, потрібно почати працювати разом. Експерти КБУ готові долучитись до роботи.

 

 
Джерело: kbu

Предыдущая статьяСледующая статья

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *