Будинок Рутковського можуть перетворити на готель. Як зміниться історична будівля після реконструкції? (ФОТО) 0 26


Будинок Рутковського
можуть відреставрувати 

Девелоперська компанія виділить чотири мільйони доларів на реставрацію будинку Петра Рутковського – пам’ятки місцевого значення – по вулиці Тургенєвська, 19. Компанія в квітні уклала охоронний договір із департаментом охорони культурної спадщини КМДА та узгодила архітектурну концепцію.

Директор департаменту охорони культурної спадщини КМДА Олександр Никоряк повідомив, що проєкт реставрації має передбачати висновок про вплив будівельних робіт на сусідній ділянці, Тургенєвській, 17. Роботи мають бути проведені протягом 2021-2023 років.

Яка ситуація зі старими історичними будівлями в Києві і що з ними робити

Концепція реставрації передбачає відновлення та збереження ліпнини, повернення будівлі автентичного кольору, збереження об’ємно-просторових параметрів. Також будуть збережені деталі інтер’єру: гранітні сходи і фрагменти підлогової мозаїки. Фасадам повернуть автентичний колір – сіро-блакитний замість звичного червоно-теракотового, який, за дослідженнями, з’явився після 1917 року. Також будівля буде інклюзивною, зокрема, зроблять ліфт. У будинку облаштують «Апарт-готель», тому що, за словами Чернецького, це єдиний формат, який не потребує паркінгу.

 

Проєкт для сусідньої ділянки на Тургенєвській, 17, уже отримав всі дозвільні документи, концепція нині коригується. Спочатку планувався офісний центр загальною площею близько 3 тисяч квадратних метрів із поверхами open space, проте зараз розглядають варіант офісно-апартного комплексу.

Київ виділи 5,8 мільйона грн на дослідження пам’яток містобудування та архітектури

Будинок Рутковського побудований в стилі історизм та неоренесанс у 1901 році за проєктом архітектора І.Агурова, відселений як аварійний у 1980-х роках, відтоді стояв занедбаним.

Наразі будинок-пам’ятка перебуває на балансі КП «Спецжитлофонд». У 2020 році будинок 19 на Тургенєвській разом із ділянкою 17 був виставлений на продаж під реконструкцію за 1,5 мільйона доларів. У квітні 2021 року будинок обнесли будівельним парканом. Це викликало резонанс у суспільстві. Активісти вважають, що будівельні роботи можуть спричинити руйнування будинку 19. У квітні на ділянці під 17 почали рити котлован під будівництво, на місці будинку 21 також почалися будівельні роботи. Це спричинило появу тріщин на стінах будинку 19.

 

Цікаво про будівництво: в Україні з’явилась водостічна система Q STALYO PRO — нова форма, нові технічні рішення

 
Источник: hmarochos

Предыдущая статьяСледующая статья

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *