Будівництво і реконструкція, водопровідної інфраструктури: схвалено Концепцію Загальнодержавної програми «Питна вода України» 0 24


Схвалено концепцію програми
«Питна вода України» на 2022-2026 роки

Кабінет Міністрів України затвердив розроблену Мінрегіоном Концепцію Загальнодержавної цільової соціальної програми «Питна вода України» на 2022-2026 роки. Відповідне розпорядження сьогодні було прийнято на засіданні Уряду.

305 регламент: розпочато практичну імплементацію європейських умов розміщення на ринку будівельної продукції

Наразі нормативно-правова база, відповідно до якої здійснюють свою діяльність підприємства у сфері централізованого водопостачання та водовідведення, значною мірою застаріла, містить низку протиріч та не відповідає європейським нормам. Так, у 2020 році закінчилась дія Закону України «Про Загальнодержавну цільову програму «Питна вода України» на 2011-2020 роки», норми якого передбачали забезпечення населення якісною питною водою в необхідних обсягах відповідно до встановлених стандартів.

«Оптимальним вирішенням проблеми є розроблення нової Загальнодержавної цільової соціальної програми «Питна вода України» на 2022 — 2026 роки, якою передбачається можливість фінансування пріоритетних проєктів будівництва, реконструкції, капітального ремонту водопровідних мереж, очисних споруд, мереж водовідведення для забезпечення населених пунктів якісною питною водою», – наголосив Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов.

Саме схвалення Концепції Урядом є необхідною умовою для розроблення Державної програми «Питна вода України» на 2022-2026 роки, що дозволить забезпечити сталий розвиток і реконструкцію систем централізованого водопостачання та водовідведення населених пунктів України та забезпечити мешканців якісною питною водою в достатній кількості. Відповідний законопроєкт вже розроблено Мінрегіоном.

Упрощено подключение к электросетям для бизнеса

Основний результат від реалізації Державної програми – відновлення інфраструктури водопостачання та водовідведення, забезпечення якості питної води у територіальних громадах України.

Зокрема, передбачається:

будівництво та реконструкція водозабірних споруд, групових водопровідних мереж, водопровідних та очисних споруд; впровадження станцій доочищення питної води із застосуванням новітніх матеріалів та технологій; оснащення лабораторій контролю якості питної води та стічних вод, оснащення їх сучасним контрольно-аналітичним обладнанням; приведення нормативно-правової бази у сфері питного водопостачання та водовідведення, Державних санітарних норм та правил «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною» у відповідність із законодавством ЄС.

Реалізація Концепції буде здійснена за рахунок коштів Державного бюджету України, в тому числі Державного фонду регіонального розвитку, Державного фонду розвитку водного господарства та субвенції на виконання інвестиційних проектів, також коштів місцевих бюджетів, підприємств питного водопостачання та централізованого водовідведення відповідно до програм їхнього розвитку, зовнішніх і внутрішніх запозичень, грантів міжнародних організацій, коштів міжнародних програм, благодійних внесків.

Кабмин назначил нового главу Госархинспекции. Что известно 

Цікаво про будівництво: в Україні з’явилась водостічна система Q STALYO PRO — нова форма, нові технічні рішення  
Источник: minregion

Предыдущая статьяСледующая статья

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *