Будівництво в межах буферних зон пам’яток ЮНЕСКО: що має враховувати забудовник 0 31

Будівництво в межах буферних
зон пам’яток ЮНЕСКО

Київ має 2 архітектурно визначні будівлі, які занесені до Списку культурної спадщини ЮНЕСКО. Це Софійський собор разом з прилеглими до нього монастирськими будівлями та Києво-Печерська лавра.

Статус цих споруд визначає характер містобудівних перетворень поряд: реконструкції, реставрації, ландшафтних перетворень, тощо. Також у них наявні так звані буферні зони – території з особливим статусом навколо. Будівництво тут можливе лише за наявності погодження Комітету всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Згідно з наказом Міністерства культури, молоді та спорту від 31.01.2020 року № 412 «Про затвердження меж та режимів використання буферної зони об’єкта всесвітньої спадщини ЮНЕСКО «Київ: Собор Святої Софії і прилеглі монастирські споруди, Києво-Печерська лавра» наразі буферна зона збільшена більш ніж на 100 гектарів і повністю охоплює вулицю Хрещатик, Майдан Незалежності, обидві сторони вулиці Прорізної, Андріївський пагорб, Володимирську гірку, схили Дніпра, територію Парку Слави та Другої світової війни. Вся охоронна зона поділяється на 9 підзон, кожна з яких має особливі вимоги до будівництва.

На сайті містобудівного кадастру Києва з’являться нові онлайн-послуги

Якщо узагальнити, то на території охоронних зон пам’яток діють такі обмеження:

дозволяється тільки реконструкція прилеглих будівель без суттєвого збільшення висотності; допускається компенсаційне будівництво замість знесених будівель чи малоцінних споруд, однак тільки в рамках концепції регенерації зони пам’ятки; можна здійснювати перетворення, пов’язані з функціонуванням Верхнього міста та Печерська; допускається функціональна адаптація будівель у відповідності з потребами громадського обслуговування центру міста.

Хто виграє від запровадження прозорої системи моніторингу будівництва Києва

Деякі види будівельної діяльності заборонені в буферній зоні пам’яток ЮНЕСКО, а саме:

будівництво висотних споруд; перевищення новобудовами традиційної висотності; будівництво промислових об’єктів; розміщення зовнішньої реклами та малих архітектурних форм

Ринок новобудов та «вторинка»: як змінились ціни, уподобання та попит. Спойлер: однокімнатки в тренді

Интересно про строительство: ранее мы писали о гидроизоляционном материале Neoproof Polyurea который, используется, в основном, для плоских кровель с бетонным основанием и рубероидных крыш

 
Источник: facebook

Предыдущая статьяСледующая статья

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *