Чому українці платять за газ в декілька разів більше за його собівартість — пояснення Вітренка 0 5

Чому українці не купують
газ за собівартістю

Собівартість газу, видобутого в Україні, становить лише 2,6 гривні за кубометр. Однак Україна продає його для споживачів за граничною ціною у 6,99 гривні й то лише на час карантину.

Однак, за словами Юрія Вітренка, Україна не може продавати блакитне паливо за собівартістю через необхідність наповнювати держбюджет.

Еще плюс 20% к тарифу на газ: на следующий день после подписания меморандума «Нафтогаз» повысил цену

Виконувач обов’язків міністра енергетики пояснив, що багато людей в Україні не може сплачувати газ навіть по 2,6 гривні.

«Є пенсіонери, інваліди, є багато людей, які отримують субсидію. І ці субсидії потрібно з чогось сплачувати», – зауважив він.

Крім того, Вітренко нагадав, що необхідно сплачувати податки, а оператору ГТС обслуговувати трубу високого тиску. Він додав, що держбюджет – це зарплати вчителям, медикам, це пенсії, це витрати на оборону.


В Україні знизили ціну на газ: головне

Кабмін ухвалив постанову про обмеження ціни на газ для населення. Тож, на період карантину гранична ціна на газ становить 6,99 гривні за кубометр. Водночас газопостачальна компанія «Нафтогаз» встановила ціну на газ у лютому на рівні 6,86 гривні за кубометр, що нижче, ніж максимальна ціна, встановлена Кабміном.

За опалення заплатимо більше: на скільки збільшилась сума в платіжках і чому (ІНФОГРАФІКА)

Цікаво про будівництво: що таке «друге світло» і як можна використати дахові вікна

 

 
Источник: economy

Предыдущая статьяСледующая статья

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *