Цифра вражає: у Кличка розповіли, скільки столичних багатоповерхівок потребують ремонту 0 45

Ремонт житла

Близько 80 відсотків столичних багатоповерхівок потребують ремонту. Орієнтовна вартість оновленння старих будинків — 10 мільярдів гривень.

Про це заявив мер Києва Віталій Кличко під час круглого столу «Порятунок старого житлового фонду».

«У Києві – близько 80 відсотків багатоповерхівок потребують ремонту. Не точкового чи часткового, а комплексного капітального ремонту. Орієнтовна сума необхідних коштів — 10 мільярдів гривень. Це колосальні кошти для міського бюджету», — наголосив Кличко.

За його словами нове профільне законодавство, зокрема Закон України «Про житлово-комунальні послуги», «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» та інші визначають: власниками багатоквартирних будинків є громадяни і саме вони відповідальні за свою нерухомість, комфорт і безпеку в них.

«Але давайте чесно відповімо: чи готові люди до такої відповідальності? Особливо на фоні відсутності належної інформаційної кампанії, відсутності перехідного періоду, як це було в деяких країнах Європи. Людей, по суті, залишили сам-на-сам із проблемою старої неремонтованої 30-40 років «хрущовки» чи «сталінки». А ремонт будинку — це не тільки фарба для стін у під’їзді. Це — оновлення інженерних мереж, заміна ліфтів, заходи з енергозбереження, інше», — підкреслив мер столиці.

Кличко заявив, що Київ має найбільш масштабні в Україні програми ремонту та термомодернізації будинків. Майже півтисячі багатоповерхівок вже взяли участь у програмі «70/30».

«Але цих обсягів недостатньо на фоні стрімкого «старіння» будівель», — зазначив мер.

Джерело: kiev

Previous ArticleNext Article