Ціна нових квартир у передмістях Києва лишається незмінною 0 153


Девелопери намагаються розігріти ринок різноманітними акціями

У вересні вересня середня ціна новобудов у передмісті Києва у порівняні з попереднім місяцем лишилася без змін і становить 13500 грн/кв м. Про це повідомила головна експертка інформаційно-аналітичного порталу про новобудови 3м2 Вікторія Берещак.

За її словами, через значний вплив політичних та економічних подій, продажі на околицях Києва дещо знизилися.

«Девелопери чимдуж намагаються розігріти ринок різноманітними дисконтами, акціями», — зазначила вона.

Експертка акцентувала увагу на тому, що за рік середня вартість новобудов у передмісті Києва зросла на 7,14% — з 12600 грн/кв м до 13500 грн/ кВ м.

В об’єктах, що будуються на відстані до 5 км від Києва за минулий місяць ціна збільшилася на 0,72% — до 14000 грн/кв м. Новобудови, розташовані на відстані від 5 км до 10 км, здорожчали на 2,29% — до 13400 грн/кВ м. Ціна на квартири в ЖК, що будуються на відстані від 10 км до 20 км, зменшилася на 1,55% — до 12700 грн/кВ м.

На думку експертки, ринок завмер у непевному очікуванні.

«Покупець не знає, чого очікувати: обвалу цін чи навпаки шаленого здорожчання. Ситуація на ринку залежатиме від кількох змінних. По-перше, це курс гривні по відношенню до долара: адже більшість експертів переконана, що літнє зміцнення гривні тимчасове і нас чекає осінній відкат.
По-друге, зміна векторів і правил гри на ринку. Наразі забудовники поки що не розуміть, чи діятимуть нововведені ДБН, які норми ухвалять найближчим чином, чи не скасують те, що вже ухвалили, адже багато ЖК почали будувати за цими правилами», — сказала вона.

Окрім цього, на покупець не налаштований одразу нести гроші в перший же ЖК.

«Покупець ретельно вивчає всі документи на той чи інший ЖК, а інколи навіть звертається по допомогу до юриста. Термін обрання квартири в середньому триває 3 місяці, а в шорт-листі мінімум 3-5 новобудови», — підсумувала вона.

Фахівці 3m2 проаналізували 180 житловий комплекс, що будується в передмісті Києва. З них 40 — ЖК економ-класу, 109 — комфорт-класу, 28 — бізнес-класу і 3 еліт-класу.

Читайте також про те, що вартість квадратного метра у новобудовах Києва зросла у вересні майже на 4%. А також про те, що активність столичних забудовників за півроку зменшилась майже удвійчі. 

Інфографіка: ЛУН

Previous ArticleNext Article