До створення індустріальних парків за сім років було залучено 355 млн. замість необхідних 3,5 млрд. грн — експерт 0 44


В Україні замала кількість професійних девелоперських компаній, що здатні керувати проектами ІП

За період з 2012 року було залучено 355 млн. грн (10%) з необхідних 3,5 млрд. грн лише для підготовчих робіт з розвитку проєктів індустріальних парків в Україні — розповів на конференції з розвитку індустріального будівництва «Industrial 2.0/second edition», організованій URE Club, Валерій Кирилко, CEO EVON Development.

За його даними, з Державного фонду регіонального розвитку було залучено лише 9,5 млн. грн, з місцевих бюджетів – 56 млн. грн. Трохи більше 290 млн. грн склали інвестиції приватного капіталу.

Експерт зазначив, що у II кварталі 2019 року з місцевих бюджетів на будівництво та розвиток індустріальних парків було виділено 22 млн. грн, з яких понад 20,8 млн — на Вінницький індустріальний парк. З приватного капіталу було вкладено 20 млн. грн, з яких понад 4,7 млн – в індустріальний парк «Коростень» (створення внутрішніх комунікацій) та 15 млн. в парк «Свема» на ведення власної господарчої діяльності.

«Варто зауважити, що часи величезних заводів далеко в минулому. Нові підприємства – невеликі та компактні з високим ступенем енергоефективності», — зауважив експерт.

Серед найбільших проблем, що заважають створенню індустріальних парків, фахівець назвав наступні:

непрофесійний вибір ділянки під ІП, корупційна складова, відсутність фінансової підтримки від держави та світових фінансових фондів, відсутність технічної підтримки від держави, також недостатньо привабливими є існуючі преференції для ініціаторів та резидентів індустріальних парків.

«Окрім цього в Україні замала кількість професійних девелоперських компаній, що здатні керувати проектами ІП», — сказав він.

Валерій Кирилко виокремив кілька напрямків, що могли значно збільшити привабливість реалізації проєктів з будівництва індустріальних парків.

«Існує нагальна потреба в ефективному «міксі» державних та приватних інтересів у створенні ІП. На державному рівні варто затвердити державну програму цільового фінансування інфраструктури та підготовчих робіт по кожній ділянці під ІП. Також бізнесу конче необхідно мати змогу отримувати кредити під 0%, відсотки за якими б сплачувала держава», — розповів Кирилко.

Читайте також про перспективні напрямки розвитку у торговій та складській нерухомості.

Previous ArticleNext Article