Доступна іпотека під 7%: за певних умов програму можуть згорнути. Пояснення Мінфіну 0 3

Доступна іпотека в Україні

Державна програма «Доступна іпотека під 7%» може бути закрита, якщо банки почнуть самі видавати кредити під 7-8%. 

Про це заявив заступник міністра фінансів Юрій Драганчук в ефірі одного з телеканалів.

«Коли держава побачить, що ринкові умови вже приблизно такі ж, як за державною програмою, тоді, можливо, буде ухвалено рішення про припинення програми. Але це не означає, що програма зупиниться для існуючих клієнтів. Всім людям, які підпишуть договори, держава компенсуватиме ставку», — зазначив Драганчук.

За його словами, у Мінфіні розраховують, що такі умови банки будуть пропонувати вже приблизно через рік. При цьому, чинним клієнтам держава продовжить компенсувати ставку.

«Компенсація за ставкою передбачена в бюджеті. У Фонду розвитку підприємництва бюджет — 2 млрд грн. На компенсацію передбачено 300 млн грн, тому грошей більше, ніж треба», — сказав заступник міністра фінансів.

Які існують державні житлові програми, хто має право на пільги і як ними скористатися (ІНФОГРАФІКА)

Він також розповів, що стати учасником цієї програми зможуть не всі. Зокрема, існує вікове обмеження. На момент останнього платежу людині, якій видається кредит, має бути не більше 70 років. Максимальний термін, на який видається іпотека, — 20 років. Тобто, якщо кредит береться на 20 років, то максимальний вік учасника програми — 50 років.

За словами Драганчука, також не допускаються до участі сім’ї, місячних дохід у яких у 10 разів і більше перевищує середньомісячний дохід у регіоні. Наприклад, якщо середньомісячний дохід в регіоні 10 тис. грн, то сім’я має заробляти не більше 100 тис. грн.

«Якщо дохід понад 100 тис. грн, ми вважаємо, що ця сім’я може дозволити собі кредит на комерційних умовах або просто взяти іпотеку в розстрочку», — пояснив Драганчук.

Іпотека під 7%: як взяти кредит та які існують ризики

За умовами програми, максимальна вартість квартири становить 2,5 млн грн, вартість кредиту 2 млн грн. Перший внесок має бути 15% від вартості квартири.

Як повідомлялося, програму «Доступна іпотека під 7%» запустили 1 березня 2021 року. Завдяки їй українці можуть оформити кредит на житло під 7%, а різницю відсоткової ставки буде компенсувати держава.

Динаміка цін на житло в новобудовах столиці: статистика за районами Києва і класами житла (ІНФОГРАФІКА) 

Цікаво про архітектуру: раніше и писали про використання сталі Кортен в оформленні елементів міської архітектури  
Источник: ukrinform

Предыдущая статьяСледующая статья

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *