Доступна іпотека: скільки кредитів вже видано банками 0 30

Скільки кредитів видано за програмою
«Доступне житло під 10% річних»

У рамках держпрограми «Доступне житло під 10% річних», яка реалізується з 1 липня 2020 року, банки вже видали близько 1200 іпотечних кредитів на 1,048 млрд грн. Про це написала у Facebook заступник голови Офісу президента Юлія Ковалів.

«Більш ніж на 1 млрд грн, а якщо точно – на 1 047,9 млн грн іпотечних кредитів за ставкою до 10% річних видано банками на сьогодні. У рамках програми доступного іпотечного кредитування понад 1200 сімей змогли придбати житло в кредит», – зазначила вона.

Для порівняння, на початок вересня було видано близько 400 іпотечних кредитів у рамках даної держпрограми на 329,2 млн грн.

Які банки беруть участь в програмі

У програмі «Доступне житло під 10% річних» беруть участь п’ять банків: ПриватБанк, Ощадбанк, Укргазбанк, Правекс-банк та Кредобанк.

В Офісі президента не уточнили, який з банків видав скільки кредитів і на яку суму.

Недоліки програми кредитування

Важливо розуміти, що надані в рамках держпрограми «Доступне житло під 10% річних» кредити часто лише на перші рік-два мають фіксовану низьку ставку, після чого ставка стає плаваючою і «прив’язаною» до депозитного індексу UIRD (це український індекс ставок за депозитами фізосіб, середньозважена величина, яка розраховується в системі Thomson Reuters на основі ставок за строковими депозитами фізосіб у гривні до 12 місяців у 20 найбільших банках за обсягом депозитного портфелю фізосіб).

Що заважає впровадженню дешевої іпотеки?

Так, у ПриватБанку фіксована ставка 9,99% річних діяла лише перший рік, а протягом решти 19 років вона дорівнювала депозитній ставці UIRD+4 процентних пункти. Наразі UIRD становить близько 9%, тобто починаючи з другого року за іпотекою потрібно платити близько 13% річних.

Більш того, нещодавно на сайті ПриватБанку з’явилася інформація, що навіть на перший рік ставка становитиме 13,5% річних, а починаючи з другого року – UIRD+4 процентних пункти (близько 13% річних).

У Кредобанку фіксовані ставки діють протягом перших трьох років (перший рік – 10% річних, другий рік – 12%, третій – 14% річних за умови першого внеску мінімум 40% від вартості житла). З четвертого року ставка становить UIRD+3,5 процентних пункти (зараз це близько 13% річних).

Правекс-банк пропонує за іпотекою ставку від 9,99% річних на перші 5 років, після чого вона дорівнюватиме депозитній ставці UIRD+3 процентних пункти (тобто близько 12% річних). Але варто зазначити, що за видачу такого кредиту банк візьме разову комісію у розмірі 2,99% від суми кредиту (це значна сума), в результаті середня ефективна ставка на перші 5 років становитиме від 12,55% річних.

Доступна іпотека. Мінфін створить окрему компанію, яка займатиметься іпотекою. Що відомо?

Укргазбанк на перший рік пропонує ще більш низьку ставку – 8,8% річних, однак з другого року вона дорівнюватиме депозитній ставці UIRD + 4 процентних пункти (тобто близько 13% річних).

Ставка Ощадбанку є фіксованою протягом усього терміну кредитування (до 20 років), однак іпотеку під 9,99% річних можуть отримати лише медики, співробітники Нацполіціі, Держслужби з надзвичайних ситуацій, працівники сфери освіти та держслужбовці. Інші громадяни можуть розраховувати на іпотеку від 13-13,49% річних.

Ситуація на іпотечному ринку в цілому

За даними Національного банку, у жовтні українські банки видали 662 іпотечних кредити на загальну суму 491 млн грн, це найвищий місячний показник, починаючи з грудня 2018 року. Статистику за листопад 2020 року регулятор поки не опублікував.

Украинцы — самые активные иностранные покупатели жилья в Польше (ИНФОГРАФИКА)

У жовтні середній розмір кредиту на купівлю житла склав 741 000 грн (у вересні – 700 000 грн).

Середня ефективна відсоткова ставка за іпотечними кредитами знизилася. На вторинному ринку з 14,9% (у вересні) до 14,3% (у жовтні), на первинному – з 18,4% (у вересні) до 17,2% (у жовтні).

Найбільше іпотечних кредитів банки видали у Києві – 187 договорів на 208,2 млн грн. Це 28% від загальної кількості та 42% від загальної суми іпотечних кредитів.

За перші 10 місяців 2020 року більше 85% нових іпотечних кредитів видали п’ять банків.

Коммунальщики смогут вламываться в квартиры украинцев и насильно отрезать от сети

Интересно о ремонтах: ранее мы писали о новой линейке душевых наборов Rainshower SmartActive от производителя сантехники

 
Источник: money

Предыдущая статьяСледующая статья

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *