Ferrexpo побудує сонячну електростанцію на 5 МВт для своїх потреб 0 70


Собівартість такої електроенергії вже сьогодні значно нижче, ніж та, яку Ferrexpo зараз купує на енергоринку

Залізорудна компанія Ferrexpo (Швейцарія, ключовий акціонер якої — український бізнесмен Костянтин Жеваго) інвестує в проект по установці сонячних батарей і отримання сонячної енергії – повідомляє HB.

«Потужність комплексу становить 5 МВт», — йдеться в повідомленні компанії.

У повідомленні наголошується, що фінансування проекту повністю здійснюється самою компанією без використання державних програм компенсацій, субсидій, дотацій і «зеленого тарифу».

«У США, ЄС, Австралії, Японії і навіть Китаї сьогодні не використовуються будь-які державні або неринкові дотації, відновлювальна енергія виробляється в конкурентних умовах з іншими джерелами енергії. Вироблені обсяги будуть використовуватися як для власних потреб підприємств, так і для поставок третім особам», — повідомляють в Ferrexpo.

Сонячні панелі будуть встановлені на відвалах кар’єрів. Це дозволить не займати корисні площі і знайти раціональне застосування площам, на яких розташовано гірські відвали.

«Собівартість такої електроенергії вже сьогодні значно нижче, ніж та, яку Ferrexpo зараз купує на енергоринку», — відзначили в компанії.

Після реалізації пілотного проекту Ferrexpo планує перейти до повномасштабної заміни закупівлі електроенергії з енергоринку на виробництво відновлюваної енергії сонця.

Ferrexpo — швейцарська залізорудна компанія з активами в Україні. Основною діяльністю компанії є виробництво і експорт високоякісних залізорудних окатишів, які використовуються при виплавці стали.

Поточні виробничі активи — Полтавський і Єристівський ГЗК. Ferrеxpo plc володіє 100% акцій Ferrexpo AG, якій, у свою чергу, належить 100% акцій Полтавського ГЗК і 100% акцій Єристівського ГЗК. У 2018 г. компанія виробила 10,6 мільйона тонн залізорудних окатишів.

Акції Ferrexpo котируються на основному майданчику Лондонської фондової біржі під тікером FXPO.

Раніше ми писали про те, що у цьому році в Україні інвестовано у «зелену» енергетику більше 2 млрд євро. Читайте також про те, що на фасаді 7-поверхової офісної будівлі компанії ОККО у Львові встановили 1000 сонячних панелей. 

Previous ArticleNext Article