Газзбути підключали споживачів до своєї абонентської бази без відома самих споживачів. Як на порушення відреагувала НКРЕКП 0 31


Підключали споживачів
без їхньої згоди

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), оштрафувала 7 компаній (газзбути — ред.) за порушення прав споживачів у процесі продажу газу населенню.

Газ для населення: тепер доведеться платити, навіть якщо не споживали. НКРЕКП затвердила мінімальний тариф

Відповідне рішення енергетичний регулятор ухвалив на засіданні 5 березня.

Так, на 5 газзбутів було накладено штрафи за приєднання споживачів до своєї абонентської бази без їхньої згоди або, отримавши такі заяви із запізненням чи постфактумом.

«У нас не так давно відбувся автоматичний перехід (на Постачальника останньої надії (ПОН), наприклад, у разі банкрутства, ліквідації, анулювання ліцензії попередньому постачальнику газу — ред.) для побутових споживачів. Але всі постачальники повинні розуміти, якщо споживач попав на ПОН, то до нього споживач може повернутися вилючно після підписання заяви на приєднання. Навіть якщо таке відбувається з одним споживачем (постачальник повертає до себе споживача без заяви — ред.), то такого не повинно бути», — пояснила у ході засідання причини накладання штрафів директор департаменту НКРЕКП Тетяна Рябуха.

Субсидию придется вернуть? Чиновник предупредил о проверках

Так, на ТОВ «Київоблгаз Збут» було накладено мінімальний штраф 51 тис. грн, за те, що газзбут без заяви приєднав до себе 6 споживачів.

На ТОВ «Поліссягаз» було накладено штраф у розмірі 102 тис. за приєднання без заяв понад 11,2 тис. побутових споживачів.

На ТОВ «Газпостачсервіс» та ТОВ «Газовик» було накладено штраф — кожній компанії у розмірі 102 тис., за приєднання через оформлення таких заяв із запізненням.

ДП «Шепетівкагаз» ПАТ «Шепетівкагаз» було оштрафовано на 102 тис. грн за приєднання без заяв понад 21 тис. споживачів.

Крім того, за запізнення з опублікванням ціни на газ для побутових споживачів на 51 тис. грн було оштрафовано ТОВ «Азовгаз».

Максимально можливий штраф у розмірі 850 тис. грн було накладено на ПРАТ «Мелітопольгаз» — за відмову передати постачальнику останньої надії — ГК «Нафтогаз», даних споживачів, що вирішили змінити цього постачальника на ПОН.

«У нас стояло на порядку денному — про позбавлення вас ліцензії. Але поки що пішли на максимальний штраф. На ПОН попадають по всій Україні споживачі. Але ви єдине газорозподільне підприємство, яке не передає дані постачальнику останньої надії (Нафтогазу — ред.), що передбачено Кодексом газорозподільчих мереж. І цей максимальний штраф — це наймеше, що можна зробити в даній ситуації», — наголосив голова НКРЕКП Валерій Тарасюк.

Газ для населения: облгазсбытам запретили выставлять потребителям счета за газ, а клиентов отрезают от сетей. Что известно 

Цікаво про будівництво: раніше ми писали навіщо і як утеплювати стрічковий фундамент  
Источник: ukrinform

Предыдущая статьяСледующая статья

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *