ГОЛОВНЕ ПРО перші кроки і заяви нового Кабміну: Діджиталізація, комуналка, територіальна реформа, протистояння рейдерству і знову діджиталізація 0 11


29 августа Верховна Рада утвердила новый состав Кабинета министров во главе с премьер-министром Алексеем Гончаруком

Министерство регионального развития, строительства и ЖКХ было переименовано в Министерство развития громад и территорий, и главой нового Министерства стала Алена Бабак, народный депутат Украины VIII созыва от партии «Самопомощь». В течение созыва она занимала должность заместителя председателя Комитета Верховной Рады Украины по вопросам строительства, градостроительства и жилищно-коммунального хозяйства.

Министром энергетики и защиты окружающей среды стал Алексей Оржель. Министром инфраструктуры был назначен Владислав Криклий.

Главой Комитета Верховной Рады по вопросам энергетики и жилищно-коммунальных услуг стал Андрей Герус.

Комитет по вопросам организации государственной власти, местного самоуправления, регионального развития и градостроительства возглавил Андрей Клочко.

Подробнее >>>


ВОЛОДИМИР ЗЕЛЕНСЬКИЙ

Володимир Зеленський назвав ДАБІ серед 6 «найбільш корумпованих органів» та озвучив вимогу провести у ній «кадрове перезавантаження»

Одне з перших доручень Президента новому Кабміну зачепило за живе всю будівельну галузь. Президент Володимир Зеленський на нараді в Офісі президента наказав провести «кадрове перезавантаження» у шести державних органах, які він вважає найбільш корумпованими.

Це Держгеокадастр, Держгеонадра, Держархбудінспекція, Держекоінспекція, Укртрансбезпека та Укравтодор.

«Строки – до 1 січня 2020 року, але якщо можна зробити раніше – я вас дуже прошу», — сказав Зеленський.

У свою чергу Олексій Гончарук підтвердив, що кадрові рішення – у пріореті нового Кабміну:

«Немає простих рішень складних проблем. Мої перші кроки — кадрові. Я вважаю, що на окремих гілках сидять персонажі, які до сих пір пиляють наші з вами ресурси, розподіляють в свою користь державні доходи.

Потрібно починати з оцінки ефективності. Ми маємо намір в найближчі місяці проаналізувати діяльність всіх органів і звільнити всіх неефективних керівників. А окремо там і аналізувати нічого. ДАБІ, Держкомзем — на вихід відразу», — підкреслив Гончарук.

Президент Зеленський доручив створити умови для зниження кредитних та іпотечних ставок вже через місяць

Ще одним доручення Президента Уряду стала вимога надати рішення щодо покращення умов кредитування для бізнесу та населення до 1 жовтня:

«Створення умов для зниження комерційними банками кредитних ставок та доступності кредитування бізнесу та іпотеки – це дуже важливо. Строк – до 1 жовтня. Відповідальні — прем’єр-міністр Олексій Гончарук, міністр фінансів Оксана Макарова та Голова НБУ Яків Смолій», — сказав Зеленський.

Подробнее >>>

Президент заявил, что попрощается с Кабмином, если тот не найдет модель уменьшения коммуналки

Одним из вызовов новому Кабмину должна стать стоимость коммунальных услуг. В интервью, приуроченном ста дням своего президентства, каналу «1+1» Президент Владимир Зеленский заявил по этому поводу:

«Если модели уменьшения коммуналки не будет, будем прощаться с Правительством. Все, что смогут, они сделают. Вопрос не в том, какая цена коммуналки, вопрос в том, какой процент от того, что получает человек (это пенсии или зарплаты), он платит за коммуналку. Это же вопрос. И такая структурная проблема, такое структурное задание ставится новому Правительству.

Смотри, коммуналка может быть такой же – рыночные цены и так далее – тогда увеличиваем пенсии, увеличиваем субсидии, увеличиваем заработную плату. То есть, мы говорим о проценте. Не можно 50%, 60%, 70%, 80% или 90% от той суммы, которую получает человек, оплачивать за коммуналку. Ну, просто не может. Умрет человек. Зачем мы работаем, для кого, зачем эти экономические формулы?».

ОЛЕКCІЙ ГОНЧАРУК

Олексій Гончарук: «Ми очікуємо, що кожен рік ми будемо збільшувати фінансування на будівництво доріг»

На наступний день після свого обрання новий прем`єр Олексій Гончарук дав інтерв`ю журналістам кількох медіа, під час якого, серед інших пріоритетів нового Кабіну, назвав розвиток інфраструктури.

«Цього року для нас неймовірно важливо збудувати дорогу на Маріуполь. Це завдання номер 1. Бо це українське місто, яке зараз є таким собі логістичним островом. Це не має так бути. Попередня дата 18 жовтня, ми плануємо відкрити цю дорогу», — заявив прем’єр.

За словами голови уряду, «уже місяць там триває будівництво і вдень, і вночі, бо потрібно встигнути у цьому сезоні. «Після цього не можна взимку будувати. Далі починаються природні особливості», — додав він.

Гончарук також розповів, що на наступний рік готується стратегія по дорогах:

«Ми очікуємо, що кожен рік ми будемо збільшувати фінансування на будівництво доріг. Додаткові кошти ми плануємо взяти за рахунок наведення ладу зі сплатою акцизів.

Тобто треба прибрати тінь з ринку паливно-мастильних матеріалів. Якщо ти хочеш будувати дороги, мусиш боротись з корупцією», — зазначив прем’єр.

«У нас є 24 тисячі (кілометрів – ред.) так званих mainrouds (головних доріг – ред.). Ми маємо їх зробити за наступні 5 років. Це дуже амбітна мета. Це не означає, що їх має бути збудовано з нуля. Це означає, що вони мають бути приведені у хороший і задовільний стан», — підкреслив Гончарук.

Подробнее >>>

Прем’єр пообіцяв «тотальну цифровізацію» країни та програму дій, створену «за допомогою комп`ютеру»

Однією з найголосніших заяв Прем’єра стало те, що він вважає реалістичним зростання валового внутрішнього продукту України на 40% протягом наступних п’яти років.

«Ми поставили собі за мету, щоб економіка України за наступні п’ять років зросла на мінімум 40%. У нас уже є команда в Міністерстві економічного розвитку, яка готова над цим працювати», — сказав він під час зустрічі з президентом у понеділок. За прогнозами Гончарука, це приведе до появи 1 млн нових робочих місць.

Одним з основних пріоритетів нового Уряду Гончарук вважає діджиталізацію.

«Ми підготували план цифровізації країни. У 2020 ми цифровізуємо все, що не встигнемо у цьому. Це означає, що після 2020 року Україна має бути повністю у цифрі, у смартфоні», — заявив прем’єр-міністр Олексій Гончарук від час наради Президента з членами Кабміну у понеділок.

Прем`єр впевнений, що у разі виконання плану з цифровізації, стане реальним і план щодо збільшення ВВП України на 40% за п`ять років.

Крім того, Гончарук заявив, що програма діяльності уряду, яку зараз розробляє Кабмін, буде написана «за допомогою комп`ютерної програми».

«Особливість цієї програми буде у тому, що ми спробуємо написати її за допомогою ІТ-інструменту. У нас є амбіції, щоб це була перша програма українського Уряду, що буде розроблена не на папері, а за допомогою комп`ютера”, — повідомив прем`єр.

За його словами, програма дій нового Уряду буде представлена у Раді до кінця вересня.

Подробнее >>>

АЛЬОНА БАБАК

Диджитализация станет одним из приоритетов работы Министерства развития громад и территорий

В свой первый рабочий день на посту главы Министерства развития громад и территорий Алена Бабак на аппаратном совещании в ведомстве сообщила о том, какие направления деятельности остаются для министерства приоритетными, и что будет нового:

«В приоритетных направлениях деятельности Министерства развития громад и территорий и в дальнейшем – децентрализация и региональное развитие, энергоэффективность и ЖКХ, архитектура и строительство. Из нововведений, и это касается всех министерств, внедрение блока по диджитализации. Это один из главных приоритетов нового Правительства и Премьер-министра Украины. Также это крайне важно, учитывая функционал министерства, который связан с ведением различных электронных реестров и внедрением э-услуг», — заявила Бабак.

По ее словам, среди первоочередных задач министерства — наработка маршрутной карты заданий к Программе действий нового Правительства.

Альона Бабак: «Першочергове тактичне завдання – опалювальний сезон в містах має розпочатись без зривів»

Новопризначений Міністро розвитку громад і територій повідомила про те, що своєчасний початок опалювального сезону та доступність комунальних послуг для людей – це першочергові завдання, які ставлять перед Міністерством Прем’єр-міністр та Президент.

«Вже до кінця тижня ми повинні відпрацювати бачення соціального стандарту, який відсоток доходу може сплачувати родина за комунальні послуги так, щоб їй це було доступно», — зазначила Альона Бабак.

Подробнее >>>

Альона Бабак: Міністерство буде відрізнятися «увагою до людського розвитку, а не до розвитку домогосподарств»

У програмі «Свобода слова» на телеканалі ICTV Міністр розвитку громад і територій України Альона Бабак розповіла, чому було перейменовано міністерство та про те, на чому буде фокус уваги оновленого органу.

Міністерка пояснила, що новому Уряду було важливо при перейменуванні Міністерства змістити акцент на людський розвиток:

«У нас сьогодні в Уряді формується поняття стандарту доступності послуг. Власне, прем`єром було сформульоване завдання для декількох міністерств — буквально на середу — підготувати бачення цього стандарту доступності. І Міністерство охорони здоров`я, Міністерство освіти, Міністерство інфраструктури і наше Міністерство будуть разом працювати для того, щоб визначитись з цим стандартом. Для того щоб для людей стала зрозумілою реформа децентралізації. Це не питання кількості створених громад, це не питання об`єднання районів, це питання » що людина отримає в результаті цих всіх реформ, як поліпшиться якість життя.»

Окрім того, міністерка повідомила, що до кінця року має бути підготовлена нова програма регіонального розвитку на 5 років.

«Ми плануємо розпочинати наведення порядку з просторовим плануванням територій. Ми не хотіли б надалі продовжувати практику витрачання коштів Державного фонду регіонального розвитку без наявності в громадах генеральних планів і всього пакету планувальної документації. Ми не хочемо хаотичних застроєк, ми не хочемо бачити, що державні кошти витрачаються без бачення самої громади — як вона бачить перспективний розвиток і систему комплексу планів у себе».

Подробнее >>>

У міністерстві планують виділити ключові напрямки-підрозділи, а їх закріпити за кожним заступником міністра

Якою буде структура оновленого міністерства, хто буде заступниками міністра, за які напрямки роботи вони будуть відповідати, чи залишаться працювати чиновники з попереднього апарату — на ці та інші питання відповіла в інтерв’ю 24 каналу голова Міністерства розвитку громад і територій Альона Бабак.

Міністерка повідомила, що в оновленому міністерстві планують виділити ключові напрямки-підрозділи, а їх уже закріпити за кожним заступником міністра.

Однак, деякі з попередніх чиновників залишаться:

«Я залишаю двох заступників, тому що вважаю, що завдання перед урядом стоять дуже фундаментальні, щоб дозволити собі експериментувати зі зміною кадрів. Однак в сфері регіонального планування та будівництва я хочу бачити нові обличчя».

Якими же будуть напрямки роботи міністерства, за словами Бабак:

Стратегія розвитку регіонів

«У пріоритеті міністерства — стратегія регіонального розвитку і урядові заходи в цій сфері. За цим напрямком буде профільний заступник міністра. Він буде розробляти політику регіонального розвитку та впроваджувати інструменти цієї політики», — пояснила голова міністерства.

Децентралізація

«Окремий заступник буде з питань адміністративно-територіального устрою та розвитку місцевого самоврядування. Фактично — децентралізації», — наголосила Альона Бабак.

Будівництво та архітектура

«Окремий блок — будівництво і просторове планування. Україна тривалий час багато уваги приділяла будівництву, а ось архітектурі — ні. А має бути навпаки», — сказала міністерка.

Житлово-комунальне господарство

Бабак зазначила: «Безумовно, напрямок житлово-комунального господарства залишиться. Акцент робитимемо на стратегіях: розвитку систем централізованого водопостачання, теплопостачання, поводженні з побутовими відходами, житлової політики, благоустрій та енергоефективності».

ОЛЕКСІЙ ОРЖЕЛЬ

Міністр енергетики Оржель планує переглянути енергетичну стратегію

У перші дні після свого призначення про необхідність перегляду енергетичної стратегії заявив новий міністр енергетики Олексій Оржель.

«Енергетична стратегія точно буде переглянута. Тому що у нас є стратегія, яка не виконується», – сказав міністр.

За словами Оржеля, пріоритетним для уряду є питання щодо розвитку видобутку власного газу.

«Ми не використовуємо потенціал. У нас видобувається — десь 1,2% від запасів. Загальний світовий тренд десь 4-5%. Це дуже низький рівень, зважаючи на те, що ми є залежними від імпорту газу. Найближчим часом будуть законодавчі ініціативи щодо збільшення видобутку газу», – сказав Оржель.

Подробнее >>>

У Кабміні створили інструмент, який має протидіяти рейдерству

Ще один крок новоствореного Кабміну, що лежить у площині діджиталізації.

На своєму засіданні 4 вересня Кабмін прийняв рішення, яке, на думку членів Кабінету, допоможе протидіяти рейдерству у сфері державної реєстрації.

«Ми перетворюємо комісію з розгляду скарг у сфері реєстрації на ефективний інструмент боротьби з рейдерством. По-перше, скаргу до комісії можна буде подати онлайн, це простіше і зменшить кількість помилок при подачі. Друге, усі висновки комісії будуть публікуватися онлайн негайно після підписання такого висновку, це забезпечить єдину практику розгляду для усіх та прозорість. І третє, ще головніше, змінюємо принципи роботи, щоб до роботи комісії змогли долучитися не чиновники – висококваліфіковані та високооплачувані юристи з приватного сектору», – прокоментував рішення Уряду Міністр юстиції Денис Малюська.

Президент підписав Указ, що має значно спростити процес отримання адміністративних послуг

І знову про діджиталізацію. Президент Володимир Зеленський підписав указ «Про деякі заходи щодо забезпечення надання якісних публічних послуг», який має на меті спростити процедури отримання різноманітних адміністративних послуг.

Документ ухвалено «з метою утвердження функціонування сервісної держави — держави для громадян і бізнесу, забезпечення належної реалізації прав фізичних та юридичних осіб y сфері надання публічних, зокрема адміністративних, послуг, створення сучасної інфраструктури, зручних та доступних електронних сервісів для надання таких послуг».

Для консультацій фізичних та юридичних осіб Указ пропонує використовувати «гарячі лінії», «чат-боти», електронні бази типових питань і відповідей по найбільш популярним публічним послугам.

Подробнее >>>

Кабінет міністрів звільнив заступників міністра Мінрегіону

За зміною міністрів прийшли наступні кадрові зміни. 4 серпня Кабінет міністрів України своїми розпорядженнями звільнив 36 заступників і перших заступників міністрів з 12 міністерств.

З посад заступника міністра регіонального розвитку, будівництва і ЖКГ звільнені Лев Парцхаладзе і Тарас Токарський.

Подробнее >>>

Кабінет міністрів одностайно проголосував за подання президенту щодо звільнення Віталія Кличка

А 4 вересня Кабінет міністрів одностайно проголосував за подання президенту щодо звільнення Віталія Кличка з посади голови Київської міської держадміністрації. У свою чергу, Віталій Кличко заявив, що «уряд зробив крок до того, щоб в столиці таки було запроваджене двовладдя. А по суті – пряме президентське правління».

«Такими діями киян намагаються позбавити права обирати владу в своєму місті. І це — неконституційно, недемократично та суперечить суті самоврядування», — вважає Кличко.

Предыдущая статьяСледующая статья

Трехэтажное здание сделают четырехэтажным:в Киеве начали реконструкцию корпуса университета Гринченко (ФОТО) 0 5


Университет — учреждение коммунальной собственности

В корпусе Киевского университета имени Бориса Гринченко, который расположен на проспекте Павла Тычины, 17 начались работы по реконструкции — об этом сообщил заместитель председателя КГГА Вячеслав Непоп.

Университет является учреждением коммунальной собственности, в нем обучаются более 8000 студентов по 20 специальностям.

Во время реконструкции планируется превратить трехэтажное здание в четырехэтажное за счет демонтажа мансарды и надстройки дополнительного этажа. Общая площадь корпуса увеличится с 7 тыс кв м до 12,5 тыс кв м.

«Здание станет более удобным для студентов и преподавателей, в этом корпусе смогут учиться до 1500 студентов ежедневно и работать 154 сотрудников, — отметил Вячеслав Непоп. — Будут созданы возможности для доступа и обучения маломобильных посетителей, оснащен лифт, пандусы».

Функциональная схема расположения помещений в основном сохранится. В корпусе будут обустроены три лектория на 100-120 мест каждый и актовый зал на 350 мест.

Реконструированное здание будет отвечать новейшим требованиям энергоэффективности. Предусмотрено использование современных строительных материалов, энергосберегающее светопрозрачное заполнения окон и витражей.

В учебных аудиториях, кабинетах компьютерных технологий, тренинговых аудиториях, актовом зале будут установлены интерактивные экраны и проекторы. Высокоскоростной интернет будет доступен на территории всей учебной части.

Реконструкция предусматривает благоустройство прилегающей территории, озеленение, установку современного освещения, перекладывание внешних сетей дождевой и бытовой канализации, водоснабжения и тепловых сетей.

Гаражи на территории будут демонтированы, а вместо них обустроена открытая автопарковка на 52 места и велопарковка на 16 мест для преподавателей и студентов.

Заказчиком реконструкции выступает коммунальное предприятие «Житлоинвестбуд-УКБ». Ориентировочный срок реконструкции – около 15 месяцев.

Читайте также о том, что Кличко пообещал новый Генеральный план Киева до конца года.  А также о том, что в Киеве транспортную инфраструктуру будут развивать в ином направлении.

Чи буде нарешті Київ із дієвим Генпланом 0 11


Зараз у Києві мав би діяти Генплан, ухвалений у 2002 році

Одна з найбільших проблем столиці — хаотична забудова, перекіс у бік будівництва житла, не забезпеченого транспортною, інженерною та соціальною інфраструктурою. Комфорт відходить на другий план. До чого тут генплан Києва і що з ним не так – розбиралась Економічна правда.

«Генплан розвитку Києва має бути презентований до кінця 2019 року», — Віталій Кличко, листопад 2019 року.

«Проєкт нового генерального плану Києва повинен бути представлений на громадські слухання в липні 2019 року, а на розгляд депутатів Київради — у жовтні 2019 року», — Віталій Кличко, травень 2019 року.

«Цього року необхідно ухвалити генеральний план Києва, щоб припинити хаотичну забудову міста», — Віталій Кличко, лютий 2018 року.

«Новий генплан подамо в найближчі місяці і, сподіваюся, на початку 2018 року він буде ухвалений», — Віталій Кличко, вересень 2017 року.

Київський міський голова вже котрий рік не може виконати свою обіцянку і представити на розсуд громади новий проєкт генерального плану столиці.

Зараз Київ функціонує та розбудовується за генпланом, розробленим у 1997 році та ухваленим у 2002 році.

Усі показники чинного генплану розраховані до 2020 року. Якщо у 2020 році не ухвалити новий документ, то у 2021 році може виникнути правова колізія: відведення земельних ділянок і видача містобудівних умов та обмежень відбуватиметься за старим генпланом, дія показників якого вже закінчиться.

Однак і чинний генплан не виконує роль головного містобудівного документа. Розвиток міста, житлова забудова та перепрофілювання великих територій відбувається через сумнівні з точки зору законності детальні плани території.

Чому так сталося і чи матиме столиця України шанс на цивілізаційний розвиток?

Два генплани, обидва не діють

Формально у Києві діє генеральний план до 2020 року, який у 1997 році почав розробляти Інститут генерального плану Києва акціонерного товариства «Київпроект». Депутати Київради затвердили його у 2002 році.

У 2008 році тодішній голова КМДА Леонід Черновецький замовив розробку нового генерального плану госпрозрахунковій організації «Центр містобудування та архітектури». Пізніше її перейменували на «Комунальну організацію «Інститут генерального плану міста Києва».

Так у Києві з’явилися два інститути генерального плану та два різні за суттю документи: «Генеральний план міста Києва до 2020 року» та «Генеральний план міста Києва до 2025 року».

За законодавством, генплан повинен оновлюватися кожні п’ять років. На практиці виходить, що генплан-2020 не оновлюється вже 17 років. Переважно — з політичних причин. Наприклад, чинний генплан передбачає приєднання кількох районів області до адміністративних меж міста.

«Чинний генплан передбачав розширення меж Києва на 65 тис га. Цього не відбулося, ці землі у приміській зоні вже розпайовані. Були помилки і прорахунки у прогнозній кількості автомобілів, кількості населення», — розповідає начальник комунальної організації «Інститут генерального плану Києва» Сергій Броневицький.

«Розвивати місто за цим генпланом вже неможливо. Наприклад, ті території, які передбачалися для промисловості, передані для будівництва і вже забудовані на землях з іншим цільовим призначенням», — додає він.

«Генплан Черновецького» передбачає розвиток міста шляхом ущільнення забудови. Він не затверджений, але саме його використовують проєктанти при розробці детальних планів територій.

На підставі детальних планів територй (ДПТ) забудовникам виділяють земельні ділянки.

«Проєкт нового генерального плану до 2025 року — документ дуже низької якості. Він багато років не може пройти погодження та прийти на зміну попередньому генплану», — каже співрозмовник ЕП у Київській міській раді.

Навіщо потрібен генплан

Генеральний план є основою планування забудови міста. Мета цього документа — створити комфортне середовище для мешканців.

Генплан містить 18 пунктів з усіх сфер міського господарства: економіка, житлове будівництво, кількість шкіл, дитячих садків, стан інженерних мереж, озеленення, екології, транспорту.

Спочатку робиться так званий опорний план: фіксуються поточна ситуація, рішення Київради, дозволи, видані органами виконавчої влади, права на ділянки та майно. Далі проєктувальники розробляють так званий прогноз розвитку міста.

Основне завдання містобудівної документації — раціональне використання території. Завдання генплану — створення підґрунтя для раціонального використання території.

«Генеральний план не настільки деталізований, щоб містити кожну придомову територію чи майданчик для вигулу собак. Генплан відображає загальне функціональне призначення території і відображає економічні показники: прогнозну чисельність населення та кількість транспорту», — розповідає Броневицький.

На положення і цифри генплану повинна спиратися містобудівна документація другого рівня — детальні плани територій і «зонінг». ДПТ і «зонінг» деталізують територію. Вони регламентують параметри забудови для кожного кварталу.

До чого тут забудовники

Проблема чинного генплану в тому, що в КМДА з часів Черновецького цей документ безпідставно ігнорують.

На думку експертів та громадськості, Черновецький доручив розробку нового генплану тільки для того, щоб приховати масові порушення чинного генплану, затвердженого у 2002 році. Таким чином міський голова і його «молода команда» намагалися легалізувати незаконні землевідведення.

Ця ситуація триває досі. Результатом став містобудівний хаос з перекосом в бік будівництва житла, не забезпеченого транспортною, інженерною та соціальною інфраструктурою.

«Київ забудовується на основі детальних планів територій, кожен з яких розробляється на замовлення девелоперів та забудовників. Вони виступають інвесторами розробки ДПТ та переконують Київраду їх ухвалювати», — пояснює один з депутатів Київської міської ради.

Зацікавленість девелоперів в ухваленні ДПТ спричинена тим, що ці документи передбачають максимальне ущільнення забудови за мінімальних об’ємів соціальної інфраструктури.

Тобто ДПТ не уточнюють функціональне зонування генплану, а кардинально його змінюють.

У пресі можна часто побачити заголовки на кшталт «Київрада ухвалила скандальний ДПТ». За останні роки так, наприклад, було легалізовано незаконні житлові комплекси Анатолія Войцеховського і дозволено нищити лісові ділянки у Биківні.

Інститут, який розробляє новий генплан Києва, змушений буде врахувати в проєкті всі ухвалені ДПТ, навіть скандальні.

«Усі проєкти будівництва, які вже почалися, будуть відображені у новому генплані, навіть якщо вони спірні. Інститут враховує всі вихідні дані, у тому числі рішення Київради та дозволи на будівництво, видані Держархбудінспекцією», — пояснив Броневицький.

Коли чекати на новий проєкт

Система розбудови міста на основі ДПТ, яку успішно використовують столичні забудовники, могла тривати довго, якби не закінчувався термін дії чинного генплану. Оновленння містобудівної документації назріло і перезріло.

За даними компанії Geodesign, генплану в місті не дотримуються. Це відбувається через розробку ДПТ, що кардинально змінюють зміст генплану.

Деякі забудовники зводять споруди навіть усупереч ДПТ.

Загалом було досліджено 766 новобудов у Києві. Серед них 136 показали хороші результати з точки зору відповідності стратегії розвитку міста, 328 — частково відповідають, а 31 новобудова виходить за рамки законності.

У профільній комунальній організації запевнили ЕП, що розробка нового генплану перебуває на фінішній прямій.

«Закінчено роботи з оновлення проєкту матеріального генплану на 2019 рік. Найближчими днями чекаємо розділ «Історико-архітектурний опорний план» від субпідрядника — Інституту охорони культурної спадщини при Мінкультури», — каже начальник комунальної організації «Інститут генерального плану м. Києва» Сергій Броневицький.

«Сподіваємося, що протягом наступного місяця Мінкультури погодить історико-архітектурний опорний план. У кінці 2019 року або на початку 2020 року розраховуємо почати процедуру громадських слухань і його погоджень. Це дозволить нам у першому півріччі 2020 року затвердити новий генплан», — говорить чиновник.

Паралельно з громадськими слуханнями буде проводитися роз’яснювальна робота з депутатським корпусом, профільними комісіями, фракціями.

«Сподіваємося, що депутати розглядатимуть цей документ не як політичний, а як господарський. Фактично це територіальна стратегія міста Києва», — каже Броневицький.

У департаменті містобудування та архітектури ЕП повідомили, що подання генерального плану на розгляд Київської міської ради очікується у березні-квітні 2020 року.

Новий генплан, на відміну від старих, буде безстроковим. Відповідні зміни були ухвалені у 2011 році.

Безстроковість передбачає, що нові генплани не повинні бути розраховані до певного року. Документ повинен називатися «Генеральний план міста Києва», а не «Генплан до 2020-го, 2025-го чи 2040 року», — пояснив Броневицький.

Читайте також: Києві знову заговорили про масове розселення хрущовок: зрушиться чи процес з мертвої точки

Автор: Олександр Колесніченко
Фото: Володимир Фалін / День

Most Popular Topics

Editor Picks