ГОЛОВНЕ ПРО перші кроки і заяви нового Кабміну: Діджиталізація, комуналка, територіальна реформа, протистояння рейдерству і знову діджиталізація 0 3


29 августа Верховна Рада утвердила новый состав Кабинета министров во главе с премьер-министром Алексеем Гончаруком

Министерство регионального развития, строительства и ЖКХ было переименовано в Министерство развития громад и территорий, и главой нового Министерства стала Алена Бабак, народный депутат Украины VIII созыва от партии «Самопомощь». В течение созыва она занимала должность заместителя председателя Комитета Верховной Рады Украины по вопросам строительства, градостроительства и жилищно-коммунального хозяйства.

Министром энергетики и защиты окружающей среды стал Алексей Оржель. Министром инфраструктуры был назначен Владислав Криклий.

Главой Комитета Верховной Рады по вопросам энергетики и жилищно-коммунальных услуг стал Андрей Герус.

Комитет по вопросам организации государственной власти, местного самоуправления, регионального развития и градостроительства возглавил Андрей Клочко.

Подробнее >>>


ВОЛОДИМИР ЗЕЛЕНСЬКИЙ

Володимир Зеленський назвав ДАБІ серед 6 «найбільш корумпованих органів» та озвучив вимогу провести у ній «кадрове перезавантаження»

Одне з перших доручень Президента новому Кабміну зачепило за живе всю будівельну галузь. Президент Володимир Зеленський на нараді в Офісі президента наказав провести «кадрове перезавантаження» у шести державних органах, які він вважає найбільш корумпованими.

Це Держгеокадастр, Держгеонадра, Держархбудінспекція, Держекоінспекція, Укртрансбезпека та Укравтодор.

«Строки – до 1 січня 2020 року, але якщо можна зробити раніше – я вас дуже прошу», — сказав Зеленський.

У свою чергу Олексій Гончарук підтвердив, що кадрові рішення – у пріореті нового Кабміну:

«Немає простих рішень складних проблем. Мої перші кроки — кадрові. Я вважаю, що на окремих гілках сидять персонажі, які до сих пір пиляють наші з вами ресурси, розподіляють в свою користь державні доходи.

Потрібно починати з оцінки ефективності. Ми маємо намір в найближчі місяці проаналізувати діяльність всіх органів і звільнити всіх неефективних керівників. А окремо там і аналізувати нічого. ДАБІ, Держкомзем — на вихід відразу», — підкреслив Гончарук.

Президент Зеленський доручив створити умови для зниження кредитних та іпотечних ставок вже через місяць

Ще одним доручення Президента Уряду стала вимога надати рішення щодо покращення умов кредитування для бізнесу та населення до 1 жовтня:

«Створення умов для зниження комерційними банками кредитних ставок та доступності кредитування бізнесу та іпотеки – це дуже важливо. Строк – до 1 жовтня. Відповідальні — прем’єр-міністр Олексій Гончарук, міністр фінансів Оксана Макарова та Голова НБУ Яків Смолій», — сказав Зеленський.

Подробнее >>>

Президент заявил, что попрощается с Кабмином, если тот не найдет модель уменьшения коммуналки

Одним из вызовов новому Кабмину должна стать стоимость коммунальных услуг. В интервью, приуроченном ста дням своего президентства, каналу «1+1» Президент Владимир Зеленский заявил по этому поводу:

«Если модели уменьшения коммуналки не будет, будем прощаться с Правительством. Все, что смогут, они сделают. Вопрос не в том, какая цена коммуналки, вопрос в том, какой процент от того, что получает человек (это пенсии или зарплаты), он платит за коммуналку. Это же вопрос. И такая структурная проблема, такое структурное задание ставится новому Правительству.

Смотри, коммуналка может быть такой же – рыночные цены и так далее – тогда увеличиваем пенсии, увеличиваем субсидии, увеличиваем заработную плату. То есть, мы говорим о проценте. Не можно 50%, 60%, 70%, 80% или 90% от той суммы, которую получает человек, оплачивать за коммуналку. Ну, просто не может. Умрет человек. Зачем мы работаем, для кого, зачем эти экономические формулы?».

ОЛЕКCІЙ ГОНЧАРУК

Олексій Гончарук: «Ми очікуємо, що кожен рік ми будемо збільшувати фінансування на будівництво доріг»

На наступний день після свого обрання новий прем`єр Олексій Гончарук дав інтерв`ю журналістам кількох медіа, під час якого, серед інших пріоритетів нового Кабіну, назвав розвиток інфраструктури.

«Цього року для нас неймовірно важливо збудувати дорогу на Маріуполь. Це завдання номер 1. Бо це українське місто, яке зараз є таким собі логістичним островом. Це не має так бути. Попередня дата 18 жовтня, ми плануємо відкрити цю дорогу», — заявив прем’єр.

За словами голови уряду, «уже місяць там триває будівництво і вдень, і вночі, бо потрібно встигнути у цьому сезоні. «Після цього не можна взимку будувати. Далі починаються природні особливості», — додав він.

Гончарук також розповів, що на наступний рік готується стратегія по дорогах:

«Ми очікуємо, що кожен рік ми будемо збільшувати фінансування на будівництво доріг. Додаткові кошти ми плануємо взяти за рахунок наведення ладу зі сплатою акцизів.

Тобто треба прибрати тінь з ринку паливно-мастильних матеріалів. Якщо ти хочеш будувати дороги, мусиш боротись з корупцією», — зазначив прем’єр.

«У нас є 24 тисячі (кілометрів – ред.) так званих mainrouds (головних доріг – ред.). Ми маємо їх зробити за наступні 5 років. Це дуже амбітна мета. Це не означає, що їх має бути збудовано з нуля. Це означає, що вони мають бути приведені у хороший і задовільний стан», — підкреслив Гончарук.

Подробнее >>>

Прем’єр пообіцяв «тотальну цифровізацію» країни та програму дій, створену «за допомогою комп`ютеру»

Однією з найголосніших заяв Прем’єра стало те, що він вважає реалістичним зростання валового внутрішнього продукту України на 40% протягом наступних п’яти років.

«Ми поставили собі за мету, щоб економіка України за наступні п’ять років зросла на мінімум 40%. У нас уже є команда в Міністерстві економічного розвитку, яка готова над цим працювати», — сказав він під час зустрічі з президентом у понеділок. За прогнозами Гончарука, це приведе до появи 1 млн нових робочих місць.

Одним з основних пріоритетів нового Уряду Гончарук вважає діджиталізацію.

«Ми підготували план цифровізації країни. У 2020 ми цифровізуємо все, що не встигнемо у цьому. Це означає, що після 2020 року Україна має бути повністю у цифрі, у смартфоні», — заявив прем’єр-міністр Олексій Гончарук від час наради Президента з членами Кабміну у понеділок.

Прем`єр впевнений, що у разі виконання плану з цифровізації, стане реальним і план щодо збільшення ВВП України на 40% за п`ять років.

Крім того, Гончарук заявив, що програма діяльності уряду, яку зараз розробляє Кабмін, буде написана «за допомогою комп`ютерної програми».

«Особливість цієї програми буде у тому, що ми спробуємо написати її за допомогою ІТ-інструменту. У нас є амбіції, щоб це була перша програма українського Уряду, що буде розроблена не на папері, а за допомогою комп`ютера”, — повідомив прем`єр.

За його словами, програма дій нового Уряду буде представлена у Раді до кінця вересня.

Подробнее >>>

АЛЬОНА БАБАК

Диджитализация станет одним из приоритетов работы Министерства развития громад и территорий

В свой первый рабочий день на посту главы Министерства развития громад и территорий Алена Бабак на аппаратном совещании в ведомстве сообщила о том, какие направления деятельности остаются для министерства приоритетными, и что будет нового:

«В приоритетных направлениях деятельности Министерства развития громад и территорий и в дальнейшем – децентрализация и региональное развитие, энергоэффективность и ЖКХ, архитектура и строительство. Из нововведений, и это касается всех министерств, внедрение блока по диджитализации. Это один из главных приоритетов нового Правительства и Премьер-министра Украины. Также это крайне важно, учитывая функционал министерства, который связан с ведением различных электронных реестров и внедрением э-услуг», — заявила Бабак.

По ее словам, среди первоочередных задач министерства — наработка маршрутной карты заданий к Программе действий нового Правительства.

Альона Бабак: «Першочергове тактичне завдання – опалювальний сезон в містах має розпочатись без зривів»

Новопризначений Міністро розвитку громад і територій повідомила про те, що своєчасний початок опалювального сезону та доступність комунальних послуг для людей – це першочергові завдання, які ставлять перед Міністерством Прем’єр-міністр та Президент.

«Вже до кінця тижня ми повинні відпрацювати бачення соціального стандарту, який відсоток доходу може сплачувати родина за комунальні послуги так, щоб їй це було доступно», — зазначила Альона Бабак.

Подробнее >>>

Альона Бабак: Міністерство буде відрізнятися «увагою до людського розвитку, а не до розвитку домогосподарств»

У програмі «Свобода слова» на телеканалі ICTV Міністр розвитку громад і територій України Альона Бабак розповіла, чому було перейменовано міністерство та про те, на чому буде фокус уваги оновленого органу.

Міністерка пояснила, що новому Уряду було важливо при перейменуванні Міністерства змістити акцент на людський розвиток:

«У нас сьогодні в Уряді формується поняття стандарту доступності послуг. Власне, прем`єром було сформульоване завдання для декількох міністерств — буквально на середу — підготувати бачення цього стандарту доступності. І Міністерство охорони здоров`я, Міністерство освіти, Міністерство інфраструктури і наше Міністерство будуть разом працювати для того, щоб визначитись з цим стандартом. Для того щоб для людей стала зрозумілою реформа децентралізації. Це не питання кількості створених громад, це не питання об`єднання районів, це питання » що людина отримає в результаті цих всіх реформ, як поліпшиться якість життя.»

Окрім того, міністерка повідомила, що до кінця року має бути підготовлена нова програма регіонального розвитку на 5 років.

«Ми плануємо розпочинати наведення порядку з просторовим плануванням територій. Ми не хотіли б надалі продовжувати практику витрачання коштів Державного фонду регіонального розвитку без наявності в громадах генеральних планів і всього пакету планувальної документації. Ми не хочемо хаотичних застроєк, ми не хочемо бачити, що державні кошти витрачаються без бачення самої громади — як вона бачить перспективний розвиток і систему комплексу планів у себе».

Подробнее >>>

У міністерстві планують виділити ключові напрямки-підрозділи, а їх закріпити за кожним заступником міністра

Якою буде структура оновленого міністерства, хто буде заступниками міністра, за які напрямки роботи вони будуть відповідати, чи залишаться працювати чиновники з попереднього апарату — на ці та інші питання відповіла в інтерв’ю 24 каналу голова Міністерства розвитку громад і територій Альона Бабак.

Міністерка повідомила, що в оновленому міністерстві планують виділити ключові напрямки-підрозділи, а їх уже закріпити за кожним заступником міністра.

Однак, деякі з попередніх чиновників залишаться:

«Я залишаю двох заступників, тому що вважаю, що завдання перед урядом стоять дуже фундаментальні, щоб дозволити собі експериментувати зі зміною кадрів. Однак в сфері регіонального планування та будівництва я хочу бачити нові обличчя».

Якими же будуть напрямки роботи міністерства, за словами Бабак:

Стратегія розвитку регіонів

«У пріоритеті міністерства — стратегія регіонального розвитку і урядові заходи в цій сфері. За цим напрямком буде профільний заступник міністра. Він буде розробляти політику регіонального розвитку та впроваджувати інструменти цієї політики», — пояснила голова міністерства.

Децентралізація

«Окремий заступник буде з питань адміністративно-територіального устрою та розвитку місцевого самоврядування. Фактично — децентралізації», — наголосила Альона Бабак.

Будівництво та архітектура

«Окремий блок — будівництво і просторове планування. Україна тривалий час багато уваги приділяла будівництву, а ось архітектурі — ні. А має бути навпаки», — сказала міністерка.

Житлово-комунальне господарство

Бабак зазначила: «Безумовно, напрямок житлово-комунального господарства залишиться. Акцент робитимемо на стратегіях: розвитку систем централізованого водопостачання, теплопостачання, поводженні з побутовими відходами, житлової політики, благоустрій та енергоефективності».

ОЛЕКСІЙ ОРЖЕЛЬ

Міністр енергетики Оржель планує переглянути енергетичну стратегію

У перші дні після свого призначення про необхідність перегляду енергетичної стратегії заявив новий міністр енергетики Олексій Оржель.

«Енергетична стратегія точно буде переглянута. Тому що у нас є стратегія, яка не виконується», – сказав міністр.

За словами Оржеля, пріоритетним для уряду є питання щодо розвитку видобутку власного газу.

«Ми не використовуємо потенціал. У нас видобувається — десь 1,2% від запасів. Загальний світовий тренд десь 4-5%. Це дуже низький рівень, зважаючи на те, що ми є залежними від імпорту газу. Найближчим часом будуть законодавчі ініціативи щодо збільшення видобутку газу», – сказав Оржель.

Подробнее >>>

У Кабміні створили інструмент, який має протидіяти рейдерству

Ще один крок новоствореного Кабміну, що лежить у площині діджиталізації.

На своєму засіданні 4 вересня Кабмін прийняв рішення, яке, на думку членів Кабінету, допоможе протидіяти рейдерству у сфері державної реєстрації.

«Ми перетворюємо комісію з розгляду скарг у сфері реєстрації на ефективний інструмент боротьби з рейдерством. По-перше, скаргу до комісії можна буде подати онлайн, це простіше і зменшить кількість помилок при подачі. Друге, усі висновки комісії будуть публікуватися онлайн негайно після підписання такого висновку, це забезпечить єдину практику розгляду для усіх та прозорість. І третє, ще головніше, змінюємо принципи роботи, щоб до роботи комісії змогли долучитися не чиновники – висококваліфіковані та високооплачувані юристи з приватного сектору», – прокоментував рішення Уряду Міністр юстиції Денис Малюська.

Президент підписав Указ, що має значно спростити процес отримання адміністративних послуг

І знову про діджиталізацію. Президент Володимир Зеленський підписав указ «Про деякі заходи щодо забезпечення надання якісних публічних послуг», який має на меті спростити процедури отримання різноманітних адміністративних послуг.

Документ ухвалено «з метою утвердження функціонування сервісної держави — держави для громадян і бізнесу, забезпечення належної реалізації прав фізичних та юридичних осіб y сфері надання публічних, зокрема адміністративних, послуг, створення сучасної інфраструктури, зручних та доступних електронних сервісів для надання таких послуг».

Для консультацій фізичних та юридичних осіб Указ пропонує використовувати «гарячі лінії», «чат-боти», електронні бази типових питань і відповідей по найбільш популярним публічним послугам.

Подробнее >>>

Кабінет міністрів звільнив заступників міністра Мінрегіону

За зміною міністрів прийшли наступні кадрові зміни. 4 серпня Кабінет міністрів України своїми розпорядженнями звільнив 36 заступників і перших заступників міністрів з 12 міністерств.

З посад заступника міністра регіонального розвитку, будівництва і ЖКГ звільнені Лев Парцхаладзе і Тарас Токарський.

Подробнее >>>

Кабінет міністрів одностайно проголосував за подання президенту щодо звільнення Віталія Кличка

А 4 вересня Кабінет міністрів одностайно проголосував за подання президенту щодо звільнення Віталія Кличка з посади голови Київської міської держадміністрації. У свою чергу, Віталій Кличко заявив, що «уряд зробив крок до того, щоб в столиці таки було запроваджене двовладдя. А по суті – пряме президентське правління».

«Такими діями киян намагаються позбавити права обирати владу в своєму місті. І це — неконституційно, недемократично та суперечить суті самоврядування», — вважає Кличко.

Предыдущая статьяСледующая статья

Кількість індустріальних парків в Україні зросла в рази — які у них є проблеми 0 1


В Україні на достатньому рівні представлені сфера автомобілебудування, машинобудування та будівельних матеріалів

На кінець 2018 року в Україні налічувалося 35 зареєстрованих індустріальних парків, що в 2,5 рази більше за показники 2014 року. Про це на конференції з розвитку індустріального будівництва «Industrial 2.0/second edition», організованої «Українським клубом нерухомості» (URE Club), повідомив керівник департаменту ринків капіталу CBRE Ukraine Ярослав Горбушко.

На його погляд, за умови збільшення фінансування індустріальних та промислових парків Державним фондом регіонального розвитку (ДФРР) та залучення приватного інвестування, їхня кількість зростатиме, що дасть змогу Україні конкурувати з такими країнами, як Словаччина та Угорщина за можливість стати одним із центрів Східної Європи з розвитку індустріального будівництва.

Експерт зазначив, що сьогодні на ринку спостерігається попит на логістичні комплекси, у зв’язку із розвитком e-commerce та зростаючою потребою на оренду площ логістичними операторами. В той же час число заводів залишається незначним.

«Деякі з них можуть бути реконструйовані, переформатовані відповідно до сучасних потреб. Переважно старі заводи знаходяться в орендній власності, а їхні потужності часто використовуються лише частково – на площі лише 1000-2000 м2», — зауважив Ярослав Горбушко.

Експерт звернув увагу на те, що сьогодні в світі найбільш перспективними сегментами індустріального будівництва є машинобудування, хімічна промисловість, сегмент медичних та біотехнологій, ІТ та телекомунікацій, а також сфера продукування сучасних будматеріалів.

В той же час в Україні на достатньому рівні представлені лише кілька із них: сфера автомобілебудування, машинобудування та заводи із виготовлення будівельних матеріалів. «Наразі, перспективними сегментами індустріального будівництва з огляду на географічне розташування є центральні області України, зокрема Київська та Дніпропетровська, де трудовий ринок забезпечений кваліфікованою робочою силою за рахунок щільності населення у даних регіонах», — сказав він.

Ярослав Горбушко також зосередив увагу на тому, що зараз існує нагальна потреба у новому підході до залучення іноземних інвестицій з боку держави.

«Україна мусить на державному рівні забезпечити незалежність та незаангажованість судової системи, працювати над подоланням корупції в сегменті нерухомості та індустріального будівництва», — розповів експерт.

Крім того, на думку фахівця, існує потреба в прозорій дозвільній системі, яка б дала змогу девелоперам відслідковувати стан розгляду їхніх заяв та дозвільних документів, а також звернутись за підтримкою до кваліфікованих та відповідальних осіб.

«З 1 листопада 2018 року Державна архітектурно-будівельна інспекція (ДАБІ) почала реєструвати усі дозвільні документи через відкриту систему «Прозора ДАБІ», запуск якої дав змогу моніторингу кожної заявки від девелопера. А з 2 вересня 2019 року Держархбудінспекція та Фонд «Євразія» розпочали тестування системи «Електронний кабінет». Дана система запровадить автоматичність прийняття рішень у будівництві та допоможе усунути вплив людського фактору, що мінімізує виникнення корупційних ризиків між девелоперами та органами контролю», — підсумував Ярослав Горбушко.

Читайте також про те, що, за даними експертів, до створення індустріальних парків за сім років було залучено 355 млн. замість необхідних 3,5 млрд. грн. 

А також про те, що, на думку заступника міністра Лева Парцхаладзе, всю промисловість з Києва треба винести на відстань понад 30 км.

Битва за Киев переходит в финальную стадию: чего ждать городу в случае принятия закона о столице 0 1


Битва за Киев переходит в финальную стадию

Битва за Киев, которую президент Зеленский и его окружение начали почти сразу после избрания Зе президентом, переходит в финальную стадию.

Новая команда всерьез решила перекроить властные полномочия в Киеве. Верховной Раде предлагается принять законопроект, который упрочит позиции президента в столичном регионе.

Этот проект вносит изменения в действующий закон «О столице — Городе — герое Киеве» и полностью меняет субординацию в городе.

Интересно, что принятие этого проекта не только изменит позиции чиновников в столичной иерархии, а и запускает процесс досрочных выборов мэра Киева и Киеврады.

Какие новации ждут украинскую столицу, проанализировала Страна.ua.

Всю полноту власти — главе КГГА

Законопроект №2143 о столице, поданный депутатами фракции «Слуга народа», осуществит чиновничью революцию в Киеве.

Текст законопроекта был опубликован на сайте Верховной Рады в понедельник, через четыре дня после того, как документ был заявлен в парламент. Все это время проект дорабатывали в немаловажной части — объявления даты досрочных выборов.

Но пока вернемся к более основополагающим тезисам. Самое важное — законопроект предполагает разделение должностей мэра и главы КГГА. То есть отныне мэр не сможет быть главой администрации.

Это, конечно, усиливает президентскую вертикаль в столице — главу администрации назначает именно Банковая. К тому же законопроект сокращает число депутатов Киеврады со 120 до 84. И восстанавливает районные советы.

Но об этом мы скажем позже, а пока вернемся к «супермэру» — главе КГГА. Он будет осуществлять государственную власть в столице. Этот чиновник назначается и увольняется президентом по представлению Кабмина.

Какие функции у назначенца?

Он может приостановить акты органов местного самоуправления Киева, если считает, что они противоречат интересам громады или нарушают законы. Но отменить акты он не может — это компетенция суда.

Впрочем, эти полномочия главы КГГА сейчас прописаны в 119 статье Конституции. Закон же наделяет его новыми возможностями.

«Хоть в проекте и декларируется, что особенностью исполнительной власти в городе Киеве является выполнение ею контрольно-надзорных и координационных функций, на самом деле эти полномочия шире — еще и принятия решений по объектам государственной собственности, которые находятся в сфере ее управления, координация деятельности территориальных органов исполнительной власти, обеспечение реализации госпрограмм на территории Киева, согласования руководителей и тому подобное. К тому же в районах могут создаваться структурные подразделения КГГА. Надзор со стороны КГГА не только за законностью актов, но и по сути опротестование их в некоторых случаях по вопросам целесообразности, от чего в той же Франции для префектов давно отказались. Основаниями, которые не соответствуют общественным интересам территориальной общины, могут быть «вкусовщина» и произвольные толкования», — поясняет «Стране» экс-мэр Киева Леонид Косаковский.

Функции избираемого мэра

В законопроекте говорится, что функции Киевского городского головы, который, в отличие от председателя КГГА, избирается, уже прописаны в законе о местном самоуправлении. Там, напомним, говорится о том, что мэр — это прежде всего глава горсовета, который просто организует его деятельность.

Ныншений документ добавляет к их перечню еще кое-что.

Это в целом достаточно скромный, «представительский» функционал. Мэр Киева участвует в выработке стратегических решений на уровне президента и Кабмина — как эксперт. Встречает и организовывает городские мероприятия, вносит предложения по размещению органов власти и созданию новых. Ну и отправляет прочие «совещательные» функции.

То есть в сравнении с главой КГГА, который может останавливать распоряжения и акты Киеврады и райсоветов — это крайне скромный набор полномочий.

Сейчас Виталий Кличко и мэр Киева, и председатель городской администрации. При вступлении в силу нового закона Кличко станет «английской королевой».

Восстановление райсоветов

У районных рад, согласно законопроекту, появится право использования бюджета и создания исполкомов. Причем количество районов никак не определено. Будет их 10 как сейчас, или 30, как предполагалось ранее, пока неизвестно.

Райадминистрации же в их нынешнем виде будут реорганизованы. А по сути превратятся в префектуры, управляемые главой КГГА.

То есть местное самоуправление в Киеве, в случае принятия законопроекта, будет разделено между Киеврадой и районными советами. Но контролировать их будет все тот же назначенец президента и его «префекты».

Эти советы будут решать вопросы дошкольного и среднего образования, первичной и профилактической медицинской помощи, озеленения, торговли на рынках, вопросы строительства районного уровня и другие. Число и границы райсоветов утвердит Кабмин. А сколько человек будет заседать в каждом из них — неизвестно.

«Видно, что писали люди, которые не слишком погружены в практическую тематику и не до конца понимают, как это все это работает в Киеве. Плохо, что не обсудили публично хотя бы за круглым столом. Хотя, как кажется, это никого не беспокоит», — отмечает экс-мэр Косаковский.

«Да, закон существенно сужает местное самоуправление в Киеве по сравнению с другими громадами. Но что ж вы хотели — за что боролись, на то и напоролись. Это результат деятельности — беспредела — Киеврады и городского головы. А еще, конечно, стремление контролировать и перераспределить влияние на финансовые и материальные ресурсы города», — считает экс-депутат Верховной Рады Наталия Новак.

На выборы — 8 декабря

Недавно мэр Киева Виталий Кличко анонсировал роспуск Киевсовета и сегодня, 17 сентября, намерен встретиться с лидерами фракций, чтобы обсудить этот вопрос.

Но эти консультации уже кажутся безнадежными. Если в ближайший четверг Верховная Рада проголосует по законопроекту о столице, он запустит маховик досрочных выборов вне зависимости от решения киевского мэра.

В переходных положениях к проекту предлагается назначить досрочные выборы мэра Киева и всей Киеврады на 8 декабря. В течение 6 месяцев после вступления в силу этого закона ликвидируются районные администрации и произойдет реорганизация КГГА.

Интересно, что эта дата выборов обсуждалась в политикуме и раньше. Но затем была озвучена официальная позиция представителей «Слуги народа» — проводить выборы после завершения реформы децентрализации, то есть ближе к апрелю.

«Забудьте о децентрализации в Киеве. Сейчас Зеленский централизует власть. Это прямое президентское правление в Киеве. У нас уже никакая не парламентско-президентская республика. Сейчас система управления — это четкая президентская вертикаль. За Киевом пойдут и другие города миллионники», — говорит «Стране» политолог Вадим Карасев.

Боле того, несмотря на отчаянные попытки Кличко сопротивляться, социологи говорят о том, что его шансы во втором туре тают перед потенциальным соперником из «Слуги народа».

А то, что второй тур неизбежен, это факт. Новый законопроект четко прописывает, что если кандидат не набирает более 50% поддержки киевлян в первом туре, тогда проводится второй тур. Между тем, последний опрос группы «Рейтинг» показал, что деятельностью мэра Киева Виталия Кличко довольны 30%, не удовлетворены – 56%. И всего 8% горожан хотят, чтобы Кличко переизбрался в третий раз на пост городского головы.

«Пока Кличко все. Условный кандидат от Зе выиграет эти выборы и включит Киев в центристскую политику президента. На всех округах в Киеве победили «Слуги народа», это значит, что большинство они берут и в Киевраде. С другой стороны шансы кандидата Зе не безоговорочны, и Кличко важно сражаться не только за победу, а за достойный проигрыш. Он способен устроить хороший баттл, потрепать нервы и силы кандидату от Зе. И тут будет большую роль играть, с каким счетом этот кандидат от Зе выиграет. Одно дело 73 на 25 и совсем другое — 51 на 49. Символика цифры будет очень важна для Кличко. Несмотря на то, что у Зеленского пока кредит доверия не исчерпывается, это будет сигнал элитам, что позиции Зе не всесильны», — поясняет «Стране» Вадим Карасев.

Главный редактор «Страны» Игорь Гужва удивляется, зачем у Зеленского собираются одновременно и менять главу КГГА и мэра переизбирать.

«Не совсем понятна логика проекта закона про столицу, который внесли «слуги народа». Точнее непонятно разделение должностей главы КГГА и мэра города при назначении досрочных выборов на 8 декабря этого года. Я сейчас даже не о том — зачем в одном городе два руководителя. И как они им руководить будут.
Я про политическую логику. Если Зе-команда хотела поскорее поменять руководителя в Киеве, то была логика в том, чтобы:
— назначить досрочные выборы мэра и горсовета
или:
— назначить своего главу КГГА, чтоб взять власть без выборов.
Но непонятно зачем назначать досрочные выборы мэра, чтоб потом их победитель не получил реальной власти. Или в «Слуге народа» не надеются победить? Но тогда зачем досрочные выборы?
Непонятно как-то».

Читайте также о том, что аудит деятельности киевской власти начнется на следующей неделе.

Most Popular Topics

Editor Picks