ЄБРР допоможе збудувати в Україні мережу сховищ електроенергії 0 30


За підтримки ЄБРР буде підготовлена ​​і подана заявка на отримання грантового фінансування ЄС для реалізації проекту

На інвестфорумі в Маріуполі було підписано меморандум з ЄБРР про спільну реалізацію проекту щодо будівництва мережі сховищ електроенергії на 220 МВт. Проект також стосується модернізації підстанції 220 кВ «Азовська» в Донецькій області, повідомив ecotown.

«ЄБРР приєднається до розробки техніко-економічного обгрунтування проекту з будівництва сховищ і нормативної бази для забезпечення їх комерційної та прибуткової діяльності в Україні», – йдеться в повідомленні.

За підтримки ЄБРР буде підготовлена ​​і подана заявка на отримання грантового фінансування ЄС для реалізації проекту. Крім того, «Укренерго» уклало з Міжнародною фінансовою корпорацією (МФК, належить до структури Світового банку) консультаційний договір про технічну допомогу щодо розробки механізму аукціонів для залучення приватних інвесторів, охочих профінансувати будівництво системи сховищ електроенергії.

Проект буде реалізований в два етапи. В першу чергу МФК надасть системному оператору допомогу у формуванні прозорої та надійної бізнес-моделі щодо залучення приватних інвестицій для будівництва енергетичних сховищ. На другому етапі спільно з МФК буде розроблена проектна та тендерна документація для проведення відповідних аукціонів.

Ще у квітні 2018 року «Укренерго» заявила, що в Україні до 2025 року необхідно побудувати 2,5 ГВт високоманеврових потужностей, які призначені для врівноваження денного графіка навантаження енергосистеми. Перші 500 МВт повинні з’явитися в системі вже з 2020 року. Це пов’язано з активним будівництвом сонячних і вітряних електростанцій. За оцінками експертів, Об’єднана енергосистема України може прийняти ще до 3 тис. МВт нових потужностей СЕС і ВЕС без ризику розбалансування і серйозних змін у своїй структурі. Така встановлена ​​потужність ВДЕ може бути введена в експлуатацію в грудні 2019 року.

При цьому обсяг вже виданих технічних умов на приєднання нових потужностей ВДЕ до енергосистеми складає 7426 МВт (ВЕС – 4200 МВт, СЕС – 3226 МВт) «Укренерго» пропонує з метою ліквідації загрози розбалансування побудувати газопоршневі електростанції загальною потужністю 2 000 МВт і 500 МВт накопичувачів енергії (energy storage). За даними «Укренерго», це дозволить експлуатувати 7 500 МВт потужності сонячних і вітрових електростанцій і не обмежувати цю генерацію.

Читайте також про те, чи зможуть порозумітися «зелена» енергетика та держава. А також про те, що не так з новим ринком електроенергії.

Предыдущая статьяСледующая статья