Іван Салій про збереження культурної спадщини України: "Не все пропало!" 0 89

БЛОГ ІВАНА САЛІЯ

Президент Всеукраїнської спілки виробників будівельних матеріалів

02 липня 2019 року на засіданні круглого столу Національного експертно-будівельного альянсу України Ольга Рутковська, дійсний член ІКОМОС, наголошувала, що система реставрації нерухомої культурної спадщини зруйнована. А підпорядкування цих проблем Мінкультури (як в Європі) замість Мінрегіону – має шкідливі наслідки.

04 липня 2019 року – засвідчую: НЕ ВСЕ ПРОПАЛО!

Церква Спаса на Берестові є складовою комплексу пам’яток Києво-Печерської лаври, архітектурний ансамбль якої занесений до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Протиаварійні та невідворотні реставраційно-консерваційні роботи, а тепер уже і благоустрій – в стадії завершення! І коштом благодійника.

Церква Спаса на Берестові має всесвітнє, загальнонаціональне значення та виняткову історичну, наукову й архітектурну цінність, Громадська організація «Андріївсько-Пейзажна ініціатива» звернулась до Заповідника з пропозицією надання благодійної добровільної пожертви на проведення реставраційно-консерваційних робіт на пам’ятці.

Нова влада, сподіваюсь, відновить масштабну реставрацію пам’яток історії та культури, бо там наш генетичний код і майбуття.

Знання, досвід та щирий патріотизм видатних реставраторів Анатолія Антонюка та Миколи Орленка – не втрачайте, зафіксуйте і опануйте. Вони відроджували Древній Поділ Київський, Київ та Україну.

Джерело: avbmv

Previous ArticleNext Article