Ймовірний заступник Міністра з розвитку громад і територій висловився проти відміни пайового внеску у розвиток місцевої інфраструктури 0 13

Головний архітектор Львова Юліан Чаплінський заявив журналістам, що скасування сплати пайового внеску у розвиток місцевої інфраструктури, за яке Верховна Рада проголосувала вчора у першому читанні, може завдати значних збитків місцевим бюджетам — повідомив Zaxid.net. На його думку, втрати від нового закону можуть становити 1,6 млрд грн, що може унеможливити реалізацію багатьох важливих проектів з розвитку в українських містах. 

«Раніше на інженерну і соціальну інфраструктуру передбачали плюс 20% від вартості житлового фонду. Зараз це 4% для житлової забудови і 10% для комерційної. Комітет ВРУ з питань економічного розвитку підрахував, що втрати для місцевих бюджетів будуть приблизно 1,6 млрд грн. Цей закон нежиттєздатний, адже він не передбачає альтернативи, як поповнити ці гроші для розвитку інфраструктури», – заявив начальник управління архітектури та урбаністики Львівської міської ради Юліан Чаплінський.

Він наголосив, що інвестиційні внески міста скеровують для будівництво доріг, садочків, шкіл, закупівлю нового громадського транспорту.

«Якщо говорити про Львів, то мова йде про 200 млн грн в рік. Логічною може бути пропозиція зняти внески з будівництв, які у перспективі передбачають створення нових робочих місць. До речі, у Львові звільнено від сплати пайового внеску промислові виробництва», – зазначив Чаплінський.

За даними львівської мерії, від сплати пайової участі до бюджету Львова у 2017 році надійшло понад 133 млн грн, у 2018 – понад 156 млн грн, у 2019 – понад 114 млн грн із запланованих 221 млн грн.

Майже одночасно, 10 вересня, стало відомо, що Юліан Чаплінський подав у відставку з посади головного архітектора Львова. Він підтвердив ZAXID.NET, що припиняє працювати в Львівській міській раді і пояснив, що переходить на нову роботу. При цьому, відмовився назвати місце майбутнього працевлаштування.

Однак ZAXID.NET стало відомо, що Чаплінський ймовірно працюватиме у Міністерстві розвитку громад і територій на посаді заступника міністра з питань будівництва та житлово-комунального господарства.

36-річний Юліан Чаплінський здобув вищу освіту в Національному університеті «Львівська політехніка» на спеціальності «Архітектура будівель і споруд». У 2005-2006 рр. він працював архітектором у приватній фірмі «Ювіт». У 2006-2011 рр. був архітектором та директором ПП «Архітектори Чаплінський Трофименко». У 2011-2015 рр. керував власною архітектурною фірмою «CHAPLINSKYY & Associates». На посаді головного архітектора Львова Юліан Чаплінський працював від 25 лютого 2015 року.

Нагадаємо, Верховна Рада ухвалила у першому читанні законопроект про стимулювання інвестиційної діяльності, який передбачає скасування необхідності сплати пайового внеску у розвиток місцевої інфраструктури. 

Читайте також про те, що розказала міністерка Альона Бабак про структуру оновленого Міністерства розвитку громад і територій.

Источник: zaxid

Предыдущая статьяСледующая статья