Кабмін: тариф на електроенергію для підприємств буде знижено до 21 коп/кВт-год 0 43


Тариф має бути 21 коп./кВт-год

На засіданні 21 серпня Кабінет міністрів України вніс зміни у механізм покладання публічних спеціальних зобов’язань (ПСЗ) на ринку електроенергії.

Як заявив представник президента в КМУ Андрій Герус, уряд прийняв новий ПСЗ — механізм, який дозволяє забезпечувати дешевою електроенергією населення, на засіданні сьогодні, 21 серпня.

«90% «Енергоатому» і 35% «Укргідроенерго» продається за спецзобов’язаннями, — повідомив він. — «Зеленим» платить ДП «Гарантований покупець» зі свого прибутку (більшу частину)».

За його словами, таке рішення дозволить знизити вартість електроенергії на 21 коп/кВт-год для всіх кінцевих не побутових споживачів, включаючи бюджетні установи, а також середній і великий бізнес. «Основні позиції були узгоджені з Міністром енергетики Ігорем Насаликом на нараді з президентом Володимиром Зеленським», — уточнив Андрій Герус.

За оцінкою експертів, введений з 1 липня ринок електроенергії має численні недоробки, оскільки спочатку уряд ввів ПСЗ, щоб забезпечити дешевою електроенергією населення, потім нове «ПСЗ», щоб забезпечити виплати «зеленій» енергетиці, а тепер ще одне «ПСЗ», щоб знизити тарифи на електроенергію для промисловості.

Раніше ми писали, що, за повідомленням Укренерго, тарифи на електроенергію для підприємств з 1 липня стали на 20% вище за європейські. Читайте також, як мала б працювати нова модель ринку електроенергії.

Источник: ecotown

Previous ArticleNext Article