Какой будет гарантированная цена на газ до мая 0 17


Отпускная цена газа составит 6,96 грн за кубометр с НДС

Правительство установило «предохранитель», который должен защитить людей от колебаний цены на газ зимой в условиях потенциального отсутствия транспортировки газа украинской ГТС. Для этого разработана программа «Гарантированная цена на газ». Об этом сообщил Урядовый портал.

Для участников программы Кабмин обязал НАК «Нафтогаз Украины» зафиксировать цену на газ на период отопительного сезона. Указанная цена будет на 7% меньше, чем в предыдущем году.

«Мы обеспечили стабильность на рынке природного газа в условиях потенциальной отсутствия транспортировки газа украинской газотранспортной системой. Чтобы это не повлияло негативно на цену газа для потребителей, мы вводим возможность зафиксировать будущую цену при помощи инструмента «контракт на будущее». Подобная практика распространена в мире, но только потребитель выбирает, воспользоваться предложением или нет», — прокомментировал решение правительства премьер-министр Алексей Гончарук.

Каждый потребитель Украины (граждане и предприятия теплокоммунэнерго) с 1 января 2020 до 1 мая 2020 автоматически становится участником программы. Отпускная цена газа от НАК «Нафтогаз Украины» для них составит 6,96 грн за кубометр с НДС (без тарифов на транспортировку до домохозяйства). По утверждению правительства, это рекордно низкая цена для отопительного сезона за последние два года.

У всех потребителей есть выбор: остаться в программе, или выйти из нее и отказаться от гарантированной цены до 20 декабря текущего года. В случае выхода из программы «Гарантированная цена на газ» потребитель будет оплачивать газ по действующей в текущем месяце цене, которая сложится на рынке. Решение принимает каждый потребитель индивидуально.

Ранее мы рассказывали о том, что правительство сняло ограничения по тарифам на тепло и горячую воду. Читайте также о том, что средний размер субсидии в октябре уменьшился. 

 

Предыдущая статьяСледующая статья

Штраф за екологічність: німецький уряд виплатить компенсацію за відмову від вугільних ТЕС 0 13

ТЕС на бурому вугіллі

Уряд Німеччини заплатить компенсацію в розмірі близько 40 мільярдів євро регіонам та компаніям в рамках планів припинити використання бурого вугілля в електростанціях до 2038 року.

Про це заявив міністр економіки Петер Альтмаєр.

Плани є частиною заходів, спрямованих на скорочення викидів парникових газів у найбільшій економіці Європи до 2030 року до 55% від рівня 1990 року. Буре вугілля вважається найбільш забруднюючим видом вугілля, частково тому, що його низький вміст тепла означає, що його потрібно спалювати більше.

Уряд погодився виплатити до 2038 року понад 14 млрд євро допомоги федеральним землям Бранденбург, Північний Рейн Вестфалія, Саксонія та Саксонія-Ангальт, яких найбільше торкнеться відмова від вугілля.

Енергетичні компанії, які конкурують на міжнародному рівні, матимуть право на щорічні субсидії з 2023 року для компенсації більших витрат на електроенергію, викликаних відмовою від вугілля. Деталі щодо цих субсидій поки невідомі.

Два урядові джерела повідомили Reuters, що Берлін планує виплатити другій за величиною енергетичній компанії країни RWE близько 2,6 млрд євро компенсації за закриття вугільних станцій.

Гірнича компанія Mibrag, що належить чеській енергетичній групі EPH, швидше за все, отримає 1,75 мільярда євро компенсації.

Втрати енергії, спричинені відмовою від вугілля, повинні бути компенсовані додаванням потужностей із природним газом на існуючих заводах.

Німеччина є найбільшим у світі виробником бурого вугілля, і з нього виробляється близько 19% електроенергії країни.

Читайте також про те, що інвестори альтернативної енергетики в Україні ризикують залишитись без пільг.

 
Джерело: eurointegration

Вище неба: правоохоронці перевірять законність надбудованої церкви на даху багатоповерхівки 0 15


Церква на даху

У столичній мерії зайнялися перевіркою законності споруди церкви на даху висотного будинку на проспекті Героїв Сталінграда, 4. Про це повідомили у Департаменті з питань державного архітектурно-будівельного контролю у Києві.

Там зазначають, що у Департаменті відсутня інформація щодо видачі або реєстрації документів, які дають право на виконання підготовчих або будівельних робіт, а також свідчать про прийняття в експлуатацію завершеного об’єкта будівництва – каплиці на даху будинку за адресою проспект Героїв Сталінграда, 4, в Оболонському районі.

Водночас у мерії наразі не готові відповісти про подальшу долю скандальної будівлі: вона залишиться на даху будинку як пам’ятка Оболоні чи її демонтують?

«Перевірки дотримання вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності за вказаною адресою раніше не проводилися (церква почали будувати ще 2010 року). Разом з тим, зараз ми ведемо організаційні роботи для позапланової перевірки за цією адресою. Після її проведення на предмет дотримання вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, департаментом буде вжито відповідних заходів реагування», – повідомили у КМДА.

У мерії також зазначають, що за даними електронної бази документообігу зазначеного департаменту і за даними прив’язки об’єктів будівництва в електронній базі GIS, містобудівні умови і обмеження для проектування об’єкта будівництва на проспекті Героїв Сталінграда, 4, не видавалися.

Читайте також про те, що днями в Києві виявили ще одну незаконну надбудову.

 
Джерело: segodnya