Києву потрібні зміни в законодавстві, щоб не почати відключати споживачів від комунальних послуг 0 12


Наразі відповідальність за несплату несуть мешканці

Низка поправок, запропонованих міською владою для змін у законодавстві, що регулює відносини у житлово-комунальній сфері, не підтримуються профільним Міністерством, що призводить до відключення будинків-боржників від електроенергії. Про це під час прес-брифінгу повідомила навальник Управління розвитку житлово-комунального господарства ДЖКІ Віра Радченко.

Згідно із Законом «Про ринок електричної енергії», що вимагає вчасного розрахунку за спожиту послугу, та дотримання чітких правил та вчасного розрахунку за використану електроенергію споживачі мають вчасно оплачувати за послуг. Наразі на боржників чекає автоматичне подання на відключення послуги нежитлових приміщень.

«За чинними і недосконалими законами, влада не має права втручатися у ситуацію, а мешканці проблемних будинків мають самі вирішувати глобальні проблеми. Але ми допомагаємо комунікувати споживачам та постачальникам та знайти вихід із ситуації. Надаємо роз’яснення, чому виникають ситуації, коли люди сплачували за послуги, а борги накопичуються», – зауважила Віра Радченко.

Проблема полягає у тому, що збирати оплату з власників квартир і сплачувати за електроживлення можуть тільки юридичні особи, а за прийнятими в останні роки законами відповідальність за контроль за діяльністю цих юридичних осіб (ОСББ або обслуговуючі компанії – жеки) повністю покладено на співвласників будинку. Тобто відповідальність за несплату несуть мешканці. Є група будинків, де мешканці не хочуть створювати ОСББ та обирати обслуговуючу компанію.

За словами Віри Радченко, такий процес з’ясування та повернення мешканцями коштів дуже довгий. І в такому випадну необхідно буде сплатити за поточні спожиті послуги та сплатити борги.

У разі відключення від послуги електропостачання, будинок передається «постачальнику останньої надії» – «Укрінтеренерго», який може обслуговувати будинок лише три місяці. Далі – повне відключення. Сьогодні від електропостачання відключено близько десяти будинків столиці, а саме: нежитлові приміщення, що не змогли розрахуватися за накопичені борги, бо отримавши повідомлення від «постачальника останньої надії», споживач має негайно виконати припис та припинити електропостачання споживача, і згідно із законом, компанія беззаперечно має виконувати заявки на відключення.

За інформацією представника «Київських електромереж» Леоніда Куніна, мова йде про відключення від електроживлення місць загального користування – ліфтів, водяних насосів, коридорів через значні борги, які постали перед постачальниками електроенергії. Постачальники почали передавати в «Київські електромережі» заявки на відключення, які енергетики, згідно з законом, мають виконати.

За його словами, боржниками є 230 будинків, а під реальною загрозою відключення – близько 60 багатоповерхівок у столиці.

Наразі борг столичних будинків перед постачальниками сягнув 50 мільйонів гривень. Загалом фізичні особи (мешканці столиці) мають борг за електрику 120 мільйонів гривень, юридичні особи – 240 мільйонів.

Читайте також про те, що у Києві збираються забезпечити усі будинки техпаспортами. А також про те, чи реальный проект платного проїзду транспорту до центру Києва. 

 

Предыдущая статьяСледующая статья

Стало известно, из-за чего задержка с 4G в столичном метро 0 9


По плану запуск связи 4G на первых станциях должен состояться в первом квартале 2020 года

Мобильные операторы «Киевстар», «Vodafone Украина», lifecell и коммунальное предприятие «Киевский метрополитен» согласовывают техническую документацию и рабочий проект запуска связи 4G в столичной подземке, сообщил Интерфаксу директор по регуляторному обеспечению «Киевстар» Александр Когут.

«С сентября продолжается интенсивное и продуктивное сотрудничество с метро относительно реализации запланированных шагов. В частности, был согласован юридический механизм предоставления доступа для работ в подземке, подписаны все необходимые договоры о техническом надзоре за существующей телекомсетью в метро. Сейчас идет согласование технической документации и рабочего проекта, готовится подписание договора о доступе», — написал Когут на своей странице в Facebook.

При этом он отметил, что подписание договора о телеком-доступе к объектам коммунальной собственности города между оператором операторами и метрополитеном может состояться только после утверждения Киевсоветом решения об установлении платы за доступ.

«Принятие Киевсоветом долгожданного решения откроет операторам возможность устанавливать свое 4G оборудования в метро на законных основаниях. Сразу после этого будем готовы приступать к монтажным работам», — добавил директор по регуляторному обеспечению «Киевстар».

Он напомнил, что по плану запуск связи 4G на первых станциях и в прилегающих тоннелях должен состояться в конце первого квартала 2020 года с последующим распространением на все станции и тоннели до конца 2020 года.

Читайте также о том, что Харьков получит 320 млн евро в кредит на строительство третьей ветки метро. А также о том, как идут работы на строительстве Шулявского моста.

 

Новый стандарт экологического отопления 0 6

3 декабря 2019 г. в Киеве, в бутик-отеле «Воздвиженский» состоялся семинар «Тепловые насосы DAIKIN Altherma 3 (R32) — новый стандарт экологического отопления», организованный компанией «Ликонд», официальным дистрибьютором DAIKIN в Украине. Во время семинара, участниками которого стали более 70 специалистов в сфере отопления и климатизации, был сделан обзор номенклатуры тепловых насосов DAIKIN Altherma 3, в том числе новейшие системы на хладагенте R32. 

Особый интерес слушателей вызвали примеры стандартных применений оборудования, а также примеры расчетов.

Спикерами семинара выступили Главный инженер компании «Ликонд» Константин Лобановский и Руководитель направления тепловых насосов Олег Корниенко. С вступительной информацией и приветственным словом также выступил Директор компании «Ликонд» Владимир Степура.

Кроме основной части семинара, участники имели возможность пообщаться в неформальной обстановке.

Источник: leacond.com.ua 
Информация опубликована на правах рекламы

 

Most Popular Topics

Editor Picks