Київський забудовник виграв суд у міської влади, відсудивши більше 365 млн грн 0 89


Забудовник приніс до суду договори щодо будівництва зовнішніх теплових, водопровідних, каналізаційних та інженерних мереж

Суд стягнув з Київради на користь ТОВ «Будеволюція» 365,19 млн грн за рахунок коштів бюджету м. Києва. Про це свідчить рішення Господарського суду м. Києва від 9 жовтня – повідомляють Наші гроші.

«Будеволюція» з 2012 року є замовником будівництва багатоповерхових житлових будинків між вул. Бориса Гмирі та вул. Колекторною у Дарницькому районі (Житловий масив «Патріотика»).

У цьому році фірма звернулася до суду з вимогою стягнути з Київради різницю між здійсненими нею витратами на спорудження інженерних мереж та розміром пайової участі у розвиток інфраструктури міста.

На підтвердження цього «Будеволюція» принесла в суд договори щодо будівництва зовнішніх теплових, водопровідних, каналізаційних та інженерних мереж за межами вказаних ділянок на загальну суму 367,69 млн грн.

Суд дійшов висновку, що Київрада повинна виплатити компанії 365,19 млн грн. Він виходив з ч. 5 ст. 30 закону «Про регулювання містобудівної діяльності». Відповідно до неї, зазначив суд, у разі, якщо кошторисна вартість будівництва інженерних мереж та/або об’єктів інженерної інфраструктури перевищує розмір пайової участі замовника у розвитку інфраструктури столиці, то Київрада повинна відшкодувати замовнику різницю.

При цьому суд відкинув твердження Київради про те, що «Будеволюція» не виконала зобов’язання щодо сплати пайової участі на суму 181,38 млн грн, оскільки, Департамент економіки та інвестицій КМДА сам відмовився укласти відповідні договори з фірмою, посилаючись на необхідність надання додаткової інформації та документів.

Між Київрадою і «Будеволюцією» у 2016-2017 роках таки були укладені договори про сплату пайової участі на суму 101,39 млн грн. Однак, частину з них у квітні 2018 року визнав недійсними суд. У результаті чого Київрада повернула «Будеволюції» сплачені 62,97 млн грн.

Засновниками ТОВ «Будеволюція» є ТОВ «Технології та консалтінг» (9,24%) і ТОВ «Капітал Інвест Консалтінг» (90,76%). Директором компанії є Олександр Олександрович Лапшов, батько якого – Олександр Васильович Лапшов – є керівником ТОВ «Фірма «Девелопер», власником якого є Костянтин Паливода – акціонер банку «Аркада» (має понад 74%).

Засновником ТОВ «Технології та консалтинг» є Валентина Шуневич, яка станом на березень 2019 року була одним із міноритарних акціонерів банку «Аркада». Керівником фірми є Ольга Бережнюк.

Засновником ТОВ «Капітал Інвест Консалтінг» значиться Ганна Кристапчук з Рівненської області, а керівником – Ростислав Моргайло. Останній є також директором ТОВ «Компанія розвитку будівництва», бенефіціарним власником якого є вже згадуваний Костянтин Паливода.

Житловий масив «Патріотика» є проектом банку «Аркада».

Нагадаємо, із 2021 року в Україні скасовується обов’язків пайовий внесок під час будівництва об’єктів.

За даними Департаменту економіки та інвестицій КМДА заборгованість по сплаті пайової участі у створенні та розвитку соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури Києва за договорами 2003-2017 років станом на 1 вересня становила понад 2 млрд грн.

Previous ArticleNext Article