Конфедерація будівельників висунула свої пропозиції щодо боротьби з довгобудами в Україні 0 57


10 пропозицій Конфедерації будівельників для впровадження дієвого механізму боротьби з довгобудами

Найбільше професійне об’єднання у сфері будівництва – Конфедерація будівельників України (КБУ) спільно з профільним Міністерством та громадськістю напрацювала низку пропозицій до нового законопроекту щодо захисту прав постраждалих інвесторів. Це дозволить запровадити дієвий механізм боротьби з довгобудами в Україні, і найважливіше — захистити права фізичних осіб-вкладників, чиї кошти залучалися або будуть залучатися у будівництво житла.

Про це повідомив президент КБУ Лев Парцхаладзе на своїй сторінці у Facebook.

“За орієнтовною статистикою в Україні налічується близько 150 довгобудів. І Конфедерація як найбільше професійне об’єднання будівельної галузі ніколи не була осторонь таких важливих питань. Протягом останніх 2-х років у тісній співпраці з Мінрегіоном, іншими фахівцями та громадськістю Конфедерація напрацювала низку пропозицій та ідей для забезпечення добудови проблемних об’єктів, а також захисту громадян-вкладників у житлове будівництво. Ці ідеї були зібрані, акумульовані та опрацьовані за результатами проведених круглих столів, зустрічей та звернень громадян, які відбулися протягом всього цього часу. Прагнемо, щоб ці напрацювання були враховані при створенні ефективного законопроекту в майбутньому”, — написав він.

Зокрема, Конфедерація будівельників України пропонує:

Запровадити ведення та оприлюднення переліків довгобудів і проблемних об’єктів; Запровадити обов’язкове страхування цивільної відповідальності замовника перед кредиторами; Ввести обов’язкове складання замовниками будівництва графіків виконання будівельних робіт; Розширити повноваження органів місцевої влади щодо розроблення програм сприяння завершенню будівництва довгобудів та проблемних об’єктів, організації зборів кредиторів для прийняття рішень щодо добудови об’єкта, участі у фінансуванні заходів із добудови, проведення конкурсу на добудову проблемного об’єкта; Ввести добровільну передачу замовником прав на земельну ділянку; Запровадити примусове вилучення об’єкта будівництва разом із земельною ділянкою на користь територіальної громади; Ввести передачу земельної ділянки переможцю конкурсу на добудову проблемного об’єкта без проведення земельних торгів; Запровадити оренду земельних ділянок під будівництво на 7 років; Ввести заборону будівництва замовником інженерних мереж або об’єктів інженерної інфраструктури поза межами земельної ділянки Ввести на законодавчому рівні терміни “довгобуд”, “проблемний об’єкт”, “постраждалий кредитор” тощо.

Вищезазначені пропозиції направлені до профільного комітету Верховної Ради України для ознайомлення та опрацювання.

Нагадаємо, що на днях у Верховній Раді відублися уомітетські слухання, де було вирішено розробити новий законопроект, що дозволить захистити права вкладників у житлове будівництво. А у Міністерстві розвитку громад та територій повідомили, що обговорення законопроекту про врегулювання проблеми довгобудів почнеться вже після 20 грудня.

Предыдущая статьяСледующая статья