Культурна спадщина Києва може поповнитись 3 історичними будівлями 0 34

3 старовинні будинки можуть
визнати культурною спадщиною

Департамент охорони культурної спадщини КМДА повідомив про те, що 3 старовинні будинки у Шевченківському районі можуть отримати додатковий захист, адже планується їх занесення до Переліку об’єктів культурної спадщини. Всі споруди створені ще у ХІХ сторіччі і мають високу історичну цінність.

Маєток Бернера. Об’єктом культурної спадщини можуть визнати колишній маєток купця 1-ї гільдії Якова Бернера. Цей будинок на бульварі Тараса Шевченка, 1-а, (в минулому, Бібіковський) , був закінчений у 1886 році. Його творець – відомий київський зодчий Володимир Ніколаєв. Над його карнизом збереглися ініціали власника «ЯБ» і дата побудови «1886».

Ключові тренди ринку нерухомості у звіті Нацбанку

Садиба Фалера. Ще одним претендентом на статус пам’ятки є кутова садиба на Великій Васильківській, 10. У другій половині ХІХ сторіччя тутешня ділянка належала німецькому підданому Генріху Фалеру – засновникові меблевої фабрики. Його син, також Генріх, у 1897 році розпочав спорудження будинку в стилі неоренесансу. Будівництвом керував витадний зодчий-технік Андрій-Фердінанд Краусс.

Модерністська поліклініка біля Софійського собору. Останній претендент – будинок поліклініки Спілки Письменників на старовинній вулиці Рейтарській. Це один із яскравих прикладів радянського архітектурного модернізму. На його місці у 1873 році стояв двоповерховий старовинний будинок, в якому розміщувався готель «Рим». Споруду поліклініки було зведено у 1986 році за проєктом видатних столичних архітекторів Авраама Мілецького та Володимира Шевченка.

За коммуналку заплатим больше: с 1 января подорожали газ, электричество, тепло и вода (ИНФОГРАФИКА)

Интересно о ремонте: ранее мы писали о видах и преимуществах остекления балконов

 
Источник: facebook

Предыдущая статьяСледующая статья

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *