Квартирографія ЖК: як змінюються уподобання покупців до житла через пандемію 0 28

Як змінюються уподобання
покупців до житла

Малометражне житло поступилося місцем додатковим зонам у квартирі, повідомляє експерт ринку нерухомості Вікторія. Розповідаю, як змінюються уподобання покупців до житла на первинному ринку.

Комфортна для життя квадратура, як стало зрозуміло в період карантину, це 45 м2 і більше. Щоб була можливість розмістити робочу зону, місця для відпочинку, лаунж, а також не порушувати кордони один одного. Тому ходовою квадратурою в розрізі однокімнатних квартир стали 45-50 м2, двокімнатних — 55-65 м2, трикімнатних — 75 м2 і вище.

Купують такі площі і для себе, і в інвестиційних цілях, тому що загнати орендаря в собачу будку вже не вийде. Важливе, звичайно, й наповнення функціями суспільного простору ЖК, і сервісна складова, і підвищений рівень комфорту місць загального користування.

Размер иностранных инвестиций в жилищный сектор Украины может увеличиться до 100-120 млн долларов в год

Балконам дали право на життя, а тераси стали користуватися більшою популярністю, ніж раніше. Покупець шукає квартири, де балкон або тераса зможуть виконувати роль додаткової функціональної зони — робочої, обідньої, дозвільної.

Жодних складів мотлоху, всі речі тепер шукають новий притулок, а забудовники фіксують зростання попиту на покупку комор. Площа комори буває від 2 до 10-15 м2. Ходовими стають комори в 4-8 м2.

Два санвузли — вже не примха, а вимушена необхідність. Коли в квартирі вся сім’я, дуже зручно мати дві ванні кімнати. Усвідомлення прийшло в карантин, тому забудовники, які подбали в своїх проєктах про двушки й трійки з додатковими санвузлами, зараз у помітному виграші. Зазвичай площа більшого санвузла близько 4-5 м2, меншого — близько 2. Цього більш, ніж достатньо.

Гардеробні використовують за призначенням і під кабінет. Кому як заманеться, але наявність такої зони стає додатковим плюсом планування, на який звертає увагу покупець.

Затраты застройщиков на создание качественных проектов вырастят на 30-35%, в течение ближайших трех лет

Спальні кімнати намагаються використовувати за призначенням як зону відпочинку, тому увагу привертають достатньо просторі вітальні. Вони можуть бути з’єднані з кухнею, але не обов’язково.

Тут попит поділився: одні вибирають окрему простору кухню, інші готові розглянути кухні-вітальні в 15-17 м2 як варіант.

Зайві кути квартири не приймаються під жодним соусом, якщо це нефункціональний, порожній простір, який не можна примусити на себе працювати. Людина стала ще більше часу проводити вдома, тому звертає увагу на якість побуту, який має. Звідси підвищений запит на ергономіку та високий функціонал.

Как в Украине изменятся тарифы на холодную воду и сколько придется платить уже через месяц

Интересно о ремонтах: ранее мы писали о преимуществах керамической плитки, в качестве отделочного материала для ванных комнат

 
Источник: thepage

Предыдущая статьяСледующая статья

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *