Лев Парцхаладзе, об итогах года и перспективах: Украина имеет все предпосылки для того, чтобы стать площадкой развития инновационных производств (укр.) 0 140

2020 рік видався складним для будівельної галузі, для України та всього світу, але ми витримали!

А тому варто традиційно підвести підсумки та тренди року, що минає.

Для Конфедерації будівельників України рік, що минає видався активним та успішним.

КБУ стала єдиним представником України в Федерації європейської будівельної промисловості (FIEC), в яку входять 32 європейські федерації-учасники з 28 країн. КБУ офіційно представлена в складі Ради Федерації Роботодавців України (ФРУ) і ми очолюємо будівельний комітет в ФРУ. Члени КБУ входять у більш ніж 30-ть робочих груп при профільному комітеті Верховної ради, Кабінету міністрів, Офісу Президента, інших держорганів і експертних організацій. Та взяли участь у понад 50-ти їх засіданнях.  Україна впевнено закріпила свої позиції на 20 місці в останньому рейтингу Doing Business за показником «Отримання дозволів на будівництво» з 190 країн.

Сьогодні Україна має потребу в міжнародних інвестиціях, у кожному з секторів. Найактивніше розвивається житлове будівництво. Майже 6 млн українців не мають власного житла, тобто майже кожен 7-й українець має потребу в житлі.

Але пандемія та карантин негативно вплинули на будівельну галузь – з січня по серпень 2020 будівництво об’єктів зменшилося на 2,8% порівняно з минулим роком. А будівництво житлових споруд менше на 20,7% ніж в аналогічному періоді 2019 року.

Наслідком такого спаду стала зупинка інвестицій у будівельну галузь. Через це  велика кількість інвесторів лишилися «без житла» та неможливо розпочати нові проекти.

Між тим коронакриза підвищила попит на деякі сегменти комерційної нерухомості. Перш за все – логістичної. Також активно розвиваються нові формати комерційної нерухомості. Зараз в Україні настав час розвитку коворкінгів. Вони затребувані як ніколи.

Важливо підкреслити потребу України індустріальних парках. Це альтернативна форма захисту власного ринку та нові можливості для розвитку промисловості. Розвиток мережі індустріальних парків забезпечить створення нових робочих місць для громадян України та відповідно — наповнення місцевих бюджетів за гарантовану законом сплату податку з доходів фізичних осіб. До цього можна додати і розвиток аграрного сектору, і IT.

Саме коронакриза підкреслила той факт, що саме Україна має всі передумови для того, щоб стати майданчиком розвитку інноваційних виробництв. Україна може та повинна стати альтернативою Китаю і замінити його у всіх ланцюжках поставок товарів від легкої промисловості до виробництва автомобілів. І ми вже бачимо розуміння з боку виробників цього тренда. Все більше індустріальних компаній вибирають для цього наші індустріальні парки.

Україна одна з небагатьох країн Європи, де можлива реалізація масштабних інвестиційних проектів, які стануть візитівками компаній які їх реалізують та зададуть тренди майбутнього.

ПРО ТЕ, ЩО ПОТРІБНО ВИРІШИТИ

Для більш ефективної роботи галузі нам слід вирішити низку проблем будівельного бізнесу:

передача функцій держархбудконтролю в приватні руки; впровадження конкурентного середовища на ринку електромереж; іпотека під доступний%, створення єдиного містобудівного кодексу і впровадження єдиного стандарту розробки містобудівної документації; повне оновлення бази державних будівельних норм; перегляд освітніх програм, залучення учасників бізнесу до їх формування; прийняття законопроекту, що передбачатиме механізм аналізу проектів і дієвого механізму захисту прав інвесторів.

ЧИТАЙТЕ ДРУГИЕ СТАТЬИ ЦИКЛА 
«АНАЛИТИКА И ПРОГНОЗЫ от первых лиц строительного комплекса Украины»:

Петр Шилюк, президент Строительной палаты Украины, Герой Украины: 
отрасль сохранила свой потенциал (укр.)


Игорь Кушнир, глава правления-президент ХК «Киевгорстрой«:
проверка на прочность пройдена


Эдгар Арутюнян, руководитель отдела строительной и карьерной техники Цеппелин Украина
ставим целью увеличения доли нашей продукции на рынке (укр.)
Екатерина Никитина, основатель Build Portal, президент Best Media Group: 
крах и падение одних игроков создали возможности для роста других

Сергей Комнатний, глава правления Государственного фонда содействия молодежного жилищного строительства:
надеемся на изменение отношения государства к своей ответственности перед гражданами (укр.)


Петр Куликов, ректор Киевского универститета строительства и архитектуры:
за 2020 год имеем неплохие научные наработки (укр.)

Геннадий Чижиков, президент ТПП Украины:
карантин запустил ускорения многим процессам в системе Палат (укр.)Ольга Соловей, основатель Украинского клуба недвижимости (URE Club):
2020 будем вспоминать только за лучшие моменты и достижения (укр.)


Игорь Парубский, СЕО журнала «Дом и Интерьер»: команда «Дом и интерьер» приняла вызов, адаптировала проекты медиагруппы и запустила новые


Татьяна Антонюк, главный редактор Commercial Property: мы не снизили активность и открыли новые проекты (укр.)Александр Чижевский, президент Национального союза архитекторов Украины:
было завершено создание Архитектурной Палаты НСАУ (укр.)

 

 

Предыдущая статьяСледующая статья

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *