Литовські фахівці допомагатимуть у будівництві сучасного сміттєпереробного заводу у Львові 0 57


Консультанти забезпечать нагляд за дотриманням європейських норм

ЄБРР завершив конкурс на визначення технічного консультанта із будівництва майбутнього сміттєпереробного заводу у Львові. У тендері перемогла литовська компанія «Гідротера». Саме ця фірма проводитиме нагляд за будівництвом заводу на вул. Пластовій та рекультивацією полігону в Грибовичах. Її завдання – забезпечення дотримання відповідності з європейськими нормами: будівельними, екологічними та інженерними.

Як компанія-консультант має відкрити у Львові офіс, у якому, зокрема, працюватимуть іноземні фахівці разом із українськими колегами.

«Компанія «Гідротера» проводитиме технічний нагляд за будівництвом заводу. Зокрема, йдеться про нагляд за дотриманням всіх норм ЄС, супровід тендерів, участь у технічних радах та звітування перед ЄБРР. Ця ж компанія братиме невід’ємну участь у нагляді за рекультивацією Грибовицького сміттєзвалища», — розповів директор ЛКП «Зелене місто» Вадим Ноздря.

До слова, за право проводити нагляд за будівництвом сміттєпереробного заводу у Львові змагалося ще чотири інші компанії з Франції, країн Балтії та Греції. Усі вони, як і компанія-переможець, мають досвід консультування будівництва аналогічних проектів у ЄС.

Нагадаємо, через 2 роки у Львові заплановано збудувати перший в Україні сучасний сміттєпереробний комплекс із європейською технологією механіко-біологічної переробки відходів.

Також рекультивують старий полігон та впровадять нову систему поводження з відходами. Остання передбачатиме сортування сухого та вологого сміття і вторинної сировини та облаштування окремих майданчиків для збору електроніки, великогабаритного і будівельного сміття. Уже цього року відкриється станція компостування органічних відходів. Загалом для цих цілей місто отримало 25 млн євро кредиту від Європейського банку реконструкції та розвитку та 10 млн євро гранту — безповоротної фінансової допомоги від екологічних фондів. Внесок міста — 6,75 млн євро.

Читайте також: За Києвом збудують сміттєпереробний комплекс з потужністю в 700 тис. тонн сміття щороку

Источник: zaxid

Previous ArticleNext Article