Майже чверть українських заробітчан працювали за кордоном на будівництві 0 42

Кожний другий українець за кордоном працював не за фахом

За кордон на роботу не планують повертатися 20% українців, які довгостроково працювали там – такі дані отримав olx.ua під час свого дослідження.

Переважно це стосується заробітчан, які працювали у Польщі, Росії та НІмеччині та отримували зарплату менше за $1 тис.

Не хочуть повертатися за кордон переважно через психологічний дискомфорт, пов’язаний ыз переїздом і віддаленістю від рідних. Майже третина опитаних кажуть, що необхідність працювати за кордоном зникла. Ще 16% скаржаться на дороге харчування та проживання під час роботи у сусідніх країнах. Кожний п’ятий розчарувався роботою за кордоном.

За кордон українці їдуть через низькі зарплати вдома та можливість подивитися світ. Водночас майже половина тих, хто не хоче повертатися на роботу за кордон, отримували там менше за $1 тис. Ще 18% — до $1,2 тис. Тільки 11% українців мали $2 тис.

Кожний другий українець за кордоном працював не за фахом. Майже чверть трудилися у будівельній сфері. Популярною була робота водієм чи вакансії на виробництві.

За кордон переважно не планують повертатися чоловіки віком 25-34 роки та 45-54 роки з сім’ями. 7 із 10 таких заробітчан проживають у містах.

В Україну за перше півріччя 2019-го перерахували $1,09 млрд. Найбільше грошей надійшло зі США (15%), Італії (14%), Польщі (11%), Росії (9%) та Ізраїлю (8%). Ще 43% коштів переказали з інших країн.

Читайте також: Будівельні спеціальності: хто скільки заробляє?

Источник: gazeta

Previous ArticleNext Article