Майже кожна третя новобудова Харкова має ознаки ризикованості 0 63


Будівельна сфера наразі перебуває в передкризовому стані

Близько 30% новобудов Харкова мають ознаки ризикованості. Про це на «V Форумі нерухомості у Харкові: виклики та перспективи», організованого «Українським клубом нерухомості» (URE Club), повідомив Володимир Копоть, засновник компанії Monitor.Estate.

За даними експерта, з 68 проаналізованих об’єктів 20 зводяться без дозволів на ведення будівельних робіт, 15 об’єктів будуються без відповідного цільового призначення.

«Варто зауважити, що понад 41 компанія з 98 юридичних осіб, що беруть участь у будівництві, фігурують у кримінальних справах, а у 21 юридичних осіб уставний капітал становить лише близько 1000 грн», — сказав він.

За інформацією Володимира Копотя, у 7 харківських компанії наявний державний борг, 6 об’єктів зводяться на взагалі несформованих земельних ділянках, та 2 компанії працюють без ліцензій.

«Ситуація в Харкові є типовою для українських міст-мільйонників: інвестори в переважній своїй більшості перебувають у зоні ризику, не маючи 100-відсоткових гарантій, що будівництво ЖК буде взагалі завершене», — підкреслив він.

У свою чергу Ольга Соловей, співзасновниця «Українського клубу нерухомості», зазначила, що будівельна сфера кожного великого українського міста наразі перебуває в передкризовому стані.

«Український ринок новобудов досить хиткий: окрім непрозорих умов для бізнесу, наявну корупцію в містобудівній сфері, що супроводжується постійними конфліктами місцевих громад із забудовниками, вітчизняному ринку також притаманний потужний політичний вплив, що в будь-який момент здатен проявитися в спробах його переділу», — сказала вона.

Вона зазначила, що наявна ситуація в Києві, коли найпотужніші компанії будь-якої миті можуть опинитися на межі банкрутства, є типовою для інших міст, зокрема і Харкова.

«Будь-які спроби неконкурентним способом похитнути ринок можуть спричинити неконтрольовані процеси: значно зросте кількість довгобудів, банкрутств будівельних компаній, і, відповідно, десятки тисяч інвесторів можуть втратити свої гроші», — сказала Ольга Соловей.

Експертка переконана, що зараз надто важливо вжити всіх заходів, щоб зберегти стабільність на будівельному ринку України.

«Обвал ринку будівництва житла потягне за собою й інші сфери, пов’язані з будівництвом. Держава може зазнати мільярдних збитків, що спровокує неконтрольовану інфляцію. Такий стан справ миттю відкине нашу країну в кризу 2008, 2015 років», — підсумувала вона.

Читайте також про те, що вартість оренди офісної нерухомості у Харкові збільшилась за цей рік більш як на 20%. А також про те, можна досягти прозорості на ринку нерухомості.

Previous ArticleNext Article