Мега будівництво: між Гельсінкі й Таллінном може з'явитись підводний тунель і штучний острів з мегаполісом (ФОТО, ВІДЕО) 0 29


Підводний тунель і штучний острів
між Гельсінкі й Таллінном

Фінляндія та Естонія готуються до впровадження проєкту, в межах якого зведуть єдиний підводний залізничний тунель. Він простягнеться під Фінською затокою, з’єднуючи аеропорти в столицях – Гельсінках й Таллінні. Передбачається, що між ними розташують дві залізничні станції.

Наразі країни мають лише паромне сполучення. Проєкт покликаний об’єднати два міста в єдиний мегаполіс. 

Про проєкт

Новітній тунель завдовжки 103 кілометри буде вдвічі більший за тунель під Ла-Маншем. У Фінській затоці планується насипати штучний острів. Прихильники проекту стверджують, що він буде сприяти економічному розвитку обох країн, але багато спостерігачів висловлювали сумніви щодо рентабельності даної споруди. 

Житловий простір майбутнього: як виглядає футуристична будівля — район із гнучкими «міськими шарами» (ФОТО)

Розробники підкреслюють, що на всій ділянці від Гельсінкі до Таллінна спостерігаються відмінні геологічні умови – тверда скельна порода та граніт.

«Ми вважаємо, що зможемо працювати дуже швидко, застосовуючи нову технологію плазмового буріння – це в десять разів прискорює процес. Будуть застосовуватися інновації», – зазначив Пітер Вестербакка, засновник та виконавчий голова компанії FinEst Bay Area Development, який очолює проєкт.

Цифри

За інформацією розробників, тунель може бути завершений до грудня 2024 року. Проєкт фінансується приватними інвесторами, що дозволяє уникнути виконання усіх процесів державних закупівель та пришвидшує будівництво. Він забезпечить робочі місця протягом 6 років для 30000 людей. Загальну вартість робіт оцінюють у 20 мільярдів доларів.

Футуристичне середовище для життя у період посткліматичних змін: сміливий концепт поселення у пустелі 

Цікаво про будівництво: в Україні з’явилась водостічна система Q STALYO PRO — нова форма, нові технічні рішення 

 
Источник: innovation

Предыдущая статьяСледующая статья

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *