Міністр розвитку громад вважає, що для подолання корупції у держархбудінспекції потрібні комплексні системні рішення 0 29


Корупцію можна подолати лише завдяки комплексним системним рішенням

У даний момент проходить конкурс на заміщення посади голови Державної архітектурної будівельної інспекції. За його результатами буде прийнято рішення щодо очільника ДАБІ, а після цього буде проведене повне кадрове перезавантаження в представництвах Держахбудінспекції.

Про це розповіла міністр розвитку громад та територій України Альона Бабак під час години запитань до Уряду у Верховній Раді.

Міністр нагадала, що подолання корупції у ДАБІ визначено президентом , як одне з найважливіших завдань Кабміну.

«І ми почали з кадрових питань. Але не лише вони вирішують питання корупції. Мають бути прийняті ще багато рішень щодо оптимізації роботи цієї структури, внесенню змін до процесу здійснення і нагляду, і автоматизації процесу отримання дозволів, і залучення органів місцевого самоврядування на етапі введення об’єктів в експлуатацію».

Бабак вважає, що корупцію можна подолати лише завдяки комплексним системним рішенням.

«Але, на жаль, ми з вами унаслідували в ДАБІ величезну кількість об’єктів, які отримали дозволи на незаконних основах. Зараз перед Урядом стоїть величезний виклик, що робити з тими об’єктами, які побудовані з порушенням дозвільної документації і в яких живуть люди», — сказала Альона Бабак.

Міністр підкреслила, що таке рішення потребуватиме спільної роботи з народними депутатами.

«Нам доведеться вийти до вас, шановні народні депутати, і приймати рішення індивідуально десь по амністії, десь по рішенням з демонтажу окремих об’єктів. Або з розумінням ставитись до того, що є певні публічні конфлікти щодо таких об’єктів і виходити на громадські слухання, а далі приймати рішення», — заявила Бабак.

Раніше ми писали, що екс-голова Держархбудінспекції Олексій Кудрявцев заявив, що ДАБІ треба ліквідувати. А також про те, Президент Конфедерації будівельників України Лев Парцхаладхе вважає, що систему архбудконтролю в Україні треба замінити обов’язковим страхуванням об’єктів будівництва. 

Источник: minregion

Предыдущая статьяСледующая статья