На нових станціях метро тепер мають бути туалети 0 48

Вступили в силу нові будівельні норми щодо метрополітенів

1 вересня 2019 року вступають в дію нові державні будівельні норми щодо проектування споруд метрополітенів – ДБН В.2.3-7:2018 «Метрополітени. Основні положення». Ними передбачено обов’язкове влаштування туалетів для пасажирів на вході/виході зі станцій при їх новому будівництві або реконструкції.

«Влаштування вбиралень для пасажирів у метро – це базовий елемент інфраструктури і безумовно він має бути у сучасній європейській державі. То ж, під час нового будівництва або реконструкції санвузли обов’язково передбачатимуться у межах вестибюля станції, тобто, на вході/виході до них. Вони також мають бути доступними для всіх груп населення і враховувати потреби людей з інвалідністю та інших маломобільних груп. Їх проектування має здійснюватися відповідно до вимог ДБН «Громадські будинки та споруди» та ДБН «Інклюзивність будівель і споруд», — зазначив Лев Парцхаладзе, замміністра Мінрегіону.

Крім того, він додав, що у складних умовах під час реконструкції станції можливо влаштовувати санвузли у суміщених підземних переходах поза межами шляхів евакуації або поряд зі станцією на поверхні землі. У таких випадках, відповідно до нового ДБН, санвузли повинні мати окрему від метро систему побутової каналізації.

Ознайомитись з текстом нового ДБН можна тут >>> 

Раніше ми писали про те, що в Україні збільшили максимальні відстані між станціями метро, а також про те, що станціі метро робитимуть доступними для людей з інвалідністю.

Про внесення змін до Державних будівельних норм читайте у розділі «ДБНи», тут зібрані ВСІ нововеддення норм та коментарі експертів. 

Previous ArticleNext Article