На підвищення тарифів УЗ необхідно ввести мораторій до 2021 року 0 15

Бізнес вимагає мораторію
на підвищення тарифів УЗ 

Власники вантажу оцінюють втрати від уніфікації тарифів «Укрзалізниці» на порожній пробіг вагонів у 4-5 млрд грн

Профільна асоціація не підтримує проект наказу Міністерства інфраструктури України (МІУ), який пропонує встановити єдину ставку тарифу для пробігу порожніх вагонів усіх класів.

Бізнес вимагає ввести мораторій на будь-яке підвищення тарифів УЗ до 2021 року.

Про це йдеться в прес-релізі асоціації.

Ждите штрафов за каждого неоформленного сотрудника: Гоструда начинает активно проверять компании. На что следует обратить внимание

Уніфікацію тарифів для різних класів вагонів планується проводити в два етапи. Перший етап – вирівнювання і встановлення єдиного тарифу порожнього пробігу для всіх класів вагонів. Другий – індексація тарифів для всіх видів вантажів.

Комітет логістики асоціації оцінює сумарне зростання тарифів для бізнесу з 2021 року в 69%. У разі прийняття документа, на першому етапі вантажовласники додатково втратять на уніфікації тарифів 1,2 млрд грн на рік, а на другому етапі – до 4-5 млрд грн на рік.

Згідно висновку експертів, «Укрзалізниця» за рахунок цього отримає додатковий дохід від вантажоперевезень на рівні 8-10% на рік.

Експерти асоціації впевнені, що уніфікація тарифів на порожній пробіг не приведе до очікуваного зростання доходів УЗ. Таке рішення може, навпаки, призвести до потенційного зниження вантажопотоку на 3%, або на 9 млн т на рік.

«У кризовому 2020 році будь-яке підвищення тарифів створить надлишкове фінансовий тиск для бізнесу. До того ж уніфікація тарифів, яка тягне за собою подорожчання вартості перевезень вже на першому етапі, суперечить Програмі дій уряду. Ним зафіксовано рішення про мораторій на будь-яке підвищення тарифів до кінця 2020 року», – заявила Дарина, координатор з розвитку залізничної інфраструктури Комітету логістики асоціації.

Представники асоціації вважають, що єдиним шляхом встановлення справедливих тарифів з урахуванням всіх факторів є системне реформування тарифів на перевезення після демонополізації УЗ, а також створення профільного регулятора НКРТ.

«Укрзализныцю» разделить на 4 компании и внедрить единый грузовой тариф — глава УЗ о планах (ИНФОГРАФИКА)

5 серпня Мінінфраструктури опублікувало проект наказу «Про внесення змін до коефіцієнтів, що застосовуються до тарифів Збірника тарифів на перевезення вантажів залізничним транспортом в межах України та пов’язані з ними послуги».

Міністерство пропонує уніфікувати тариф на перевезення порожніх вагонів незалежно від виду перевезення та вантажу, який був у вагоні. Документ пропонує встановити єдиний тариф в 2326 грн (коефіцієнт 1,885).

Обговорення проекту наказу триватиме до 5 вересня.

COVID-19. Киев на пороге «оранжевой» зоны карантина: предприятия готовятся к новым ограничениям 

Интересно про строительство: ранее мы писали о том, как выбрать сайдинг для дома и дачи  
Источник: gmk

Предыдущая статьяСледующая статья

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *