На прикладі траси Запоріжжя-Маріуполь Укравтодор показав, що може працювати швидко та якісно (ВІДЕО) 0 12


ержава повинна будувати дороги швидко і якісно

Радник прем’єр-міністра Юрій Голік розповів на своїй сторінці на Facebook про те, як за 90 днів 600 одиниць техніки і понад тисячу осіб e цілодобовому режимі ремонтували «дорогу життя» — трасу Запоріжжя-Маріуполь.

За словами Голіка, 19 липня на нараді в Офісі президента було поставлене завдання відремонтувати трасу Запоріжжя-Маріуполь рівно за 90 днів.

«По суті, на прикладі цієї траси ми повинні були дати відповідь на практичне питання: як держава повинна будувати дороги швидко і якісно, а не зображати режим «черепаха», — розповів радник прем’єра.

Він нагадав, що трасу побудували у 60-х роках минулого століття, а її ремонт почали в 2016 році, відремонтувавши за 3 роки близько 70 км. А 130 км траси планувалося ремонтувати ще три роки.

«Задумайтеся. 200 кілометрів за 6 років. Це 33,5 кілометри у рік. Щороку проекти, експертизи, окремі торги, переможці, АМКУ, суди, договори і дика неефективність у використанні потужностей. Як наслідок — зростання витрат, середньої ціни за 1 кілометр і ціни за трасу разом», — зазначив Голік.

Він також пояснив ситуацію, що склалася з ремонтом траси.

«Траса була розбита на ділянки. По кожній ділянці було окреме ТЗ. Траса одна — ТЗ різні. Не треба ж пояснювати, навіщо так було зроблено? По кожному ТЗ окремі торги. У результаті АМКУ, блокування в судах робіт по цій трасі. Але це ще квіточки. на момент прийняття рішення закінчити ремонт всієї цієї траси за 90 днів не було на ній достатньої кількості, банально, щебеню, бітуму, вагонів, техніки і людей. Фінансування теж не було. Не вистачало 2 мільярди гривень», — сказав Голік.

За його словами, 2 млрд грн на завершення робіт на трасі знайшли завдяки міністру фінансів Оксані Маркаровой.

«З АМКУ процедуру пройшли. Суди відбили. З залізякою допомогли. І створили всі умови, щоб роботи на цій трасі велися цілодобово. Ні, людей і техніку на цю трасу не знімали з інших областей. І гроші у інших областей не забирали. Просто вийшов нормальний діалог з Мінфіном, а не загинання один одному пальців, як це було у «Укравтодору» раніше. І була довіра компаній. довіра, засноване на тому, що було зроблено нами в ремонті доріг за 4 роки в Дніпропетровській області», — розповів Голік .

За даними радника прем’єра, у цілодобових роботах на трасі були задіяні понад 600 одиниць техніки і понад тисячу осіб, а також 6 асфальто-бетонних заводів.

«Ми завершили всі роботи по асфальту на цій трасі за 68 днів. Розмітка, знаки, відбійники та інші нюанси були готові рівно через 90 днів. Ми довели, що Укравтодор може працювати швидко і якісно, а нові траси повинні і можуть обчислюватися сотнями кілометрів, а не смутними відрізками «, — підкреслив Голік.

У кінці серпня прем’єр-міністр Олексій Гончарук заявив, що в цьому році «неймовірно важливо» побудувати дорогу на Маріуполь, і назвав попередню дату відкриття — 18 жовтня.

Читайте також про те, що Велику кільцеву дорогу навколо Києва (ВКАД) будуватимуть спільно з китайською компанією.

Предыдущая статьяСледующая статья