На скільки можуть піднятися тарифи на воду? Нацкомісія стверджує, що не більш як на 2,54% 0 60


Нацкомісія відповіла водоканалам

Нагадаємо, що представники Української асоціації водопровідно-каналізаційного господарства «Укрподоканалкологія» нещодавно заявили про те, що у зв’язку зі складним фінансовим становищем водоканалів з 20 серпня вони можуть перевести своїх споживачів на погодинне водопостачання.

За твердженням представників Асоціаціі, пов’язано це з суттєвим підвищенням тарифів на електроенергію для комунальних підприємств, через що лише у липні цього року водоканали зазнали збитків у розмірі 200 млн. грн.

На думку представників асоціації, проблему мала б вирішувати Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) – або піднявши тарифи на водопостачання та водовідведення для населення, або створивши нову схему розрахунків із залученням компанії «Гарантований покупець».

Натомість у НКРЕКП відповіли, что водоканали надають неправдиву інформацію щодо подорожчання тарифів на електроенергію для комунальних господарств на 22-25%. Експерти Комісії вважають, що мало місце подорожчання тарифів максимум на 8-15%.

А щодо необхідності перегляду тарифів на водопостачання та водовідведення на 10-20%, про яку завляють представники Асоціації, то у НКРЕКП вважають, що рівень зростання вартості електричної енергії має призводити до зростання у середньому тарифів на централізоване водопостачання на 2,54%, а на централізоване водовідведення — на 2,48%.

«Асоціація водоканалів намагається дискредитувати впровадження ринку електричної енергії, маніпулюючи показниками зростання тарифів на електричну енергію, як основним чинником, що спричиняє необхідність підвищення тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення. Саме за рахунок запровадження нової моделі ринку електроенергії не відбувається надмірне зростання вартості водопостачання та стоків…Попередні розрахунки показують потенційне зростання в середньому на 2,5%,» — стверджують у НКРЕКП.

Раніше ми писали, що у Президента шукають варіанти вирішення цього конфликту.

Previous ArticleNext Article