На великих трасах тепер будуть з`являтися SOS-станції 0 51

SOS-станції можут рятувати життя

З 1 вересня 2019 року набрали чинності нові зміни у державні будівельні норми щодо проектування доріг загального користування — ДБН В.2.3-4-2015 “Автомобільні дороги. Частина І. Проектування. Частина II. Будівництво”. Вони ввели нову рекомендаційну норму – передбачати відповідні інженерні мережі для дорожнього технологічного зв’язку при реконструкції або новому будівництві доріг І категорії міжнародного значення. Це дасть змогу проектувати на трасах так звані SOS-станції — станції екстреного зв’язку для виклику необхідної допомоги або евакуатора.

«Зазвичай закордоном такі SOS-станції розташовуються кожні 500 м — 2 км вздовж траси для виклику необхідної допомоги: поліції, швидкої або евакуатора у разі екстреної ситуації на дорозі. У нових змінах в ДБН ми прописали рекомендацію влаштовувати їх на найбільших українських трасах. Для проектування таких станцій, у першу чергу, необхідний відповідний технологічний зв’язок та мережі. Це і прописано у ДБН. Проте вже як саме вони будуть виглядати, як будуть укомплектовані, на якій відстані розташовані і через скільки часу мають прибути відповідні служби, вже має визначатися індивідуально проектувальниками на кожному конкретному об’єкті», — написав заступник Міністра розвитку громад і територій Лев Парцхаладзе на своїй сторінці у Facebook.

За словами Парцхаладзе, це дозволить підвищити безпеку водіїв авто та їх пасажирів на дорогах у разі виникнення можливих надзвичайних ситуацій.

Раніше ми писали про те, що для підвищення безпеки на українських дорогах тепер можуть з’являтися шумові смуги, а також — протизасліплювальні екрани.

Про внесення змін до Державних будівельних норм читайте у розділі «ДБНи», тут зібрані ВСІ нововеддення норм та коментарі експертів.  Як ви вважаєте, чи потрібні SOS-станції на українських дорогах? ЗА! 0 ПРОТИВ! 0
ПОЧЕМУ ВЫ ТАК ДУМАЕТЕ?
ДОБАВИТЬ КОММЕНТАРИЙ

Запрещается использование нецензурной лексики, оскорблений, гиперссылок на сторонние ресурсы Отправить

Previous ArticleNext Article