На впорядкування сміттєзвалища на Хмельниччині кошти виділить ЄС 0 41


Гроші на сміттєзвалище

ЄС вкладе 6 млн євро у проект упорядкування сміттєзвалища в Хмельницькому, а також мобілізує інвестиції для забезпечення захисту тамтешніх підземних вод від забруднення.

У Хмельницькому муніципальне підприємство «Спецкомунтранс» щорічно збирає 92 тис. тонн сміття з понад 1500 місць по всьому місту, включаючи лікарні, школи, офіси, ресторани і будинки.

Ці відходи відвантажують на 10-гектарне звалище, яке розташоване на краю міста і якому вже 60 років. Це небезпека для навколишнього середовища через викиди газів і запахів та забруднення води.

ЄС покриє частину витрат проєкту, поєднуючи гранти ЄС з кредитами та іншими видами фінансування від банків розвитку та приватних інвесторів.

«Ми скоротимо викиди двоокису вуглецю майже на мільйон тонн протягом всього проєкту, а також парникові гази, такі як метан. На місцевому рівні ми покладемо край пожежам, які викидають токсичний дим», — каже заступник міського голови Хмельницького Володимир Гончарук.

Гончарук зазначає, що цей міський проєкт є першим у своєму роді в Україні.

«Крім того, будуть створені робочі місця для багатьох внутрішньо переміщених осіб зі східної частини України, що дозволить їм краще інтегруватися в місцеві громади», — йдеться у повідомленні.

ЄС надає грант за Зовнішнім інвестиційним планом, який об’єднав більшість наявних інвестиційних програм Євросоюзу у країнах сусідства ЄС та тропічної Африки в рамках єдиного інструменту Європейського фонду сталого розвитку.

Джерело: eurointegration

Предыдущая статьяСледующая статья