На якому поверсі краще жити: переваги та недоліки багатоквартирних будинків 0 80

Життя в багатоповерхівках

Уявлення багатьох покупців квартир про переваги розташування квартири на тому чи іншому поверсі формувалися на основі досвіду проживання в будинках радянської будівлі. Більшість таких стереотипів в умовах сучасного житлового будівництва в Україні вже не актуальні. Сьогодні існує безліч суб’єктивних чинників, що впливають на покупку квартири в новобудові.

Перший поверх

Серед переваг квартир, розташованих на першому поверсі, виділяють:

Менша вартість (зазвичай на 10-20%); Відсутність необхідності користуватися ліфтом; Можливість переведення в нежитлове приміщення; Швидка евакуація при пожежах та інших надзвичайних ситуаціях; Неможливість завдати шкоди нижнім житлових приміщень у разі затоплення. Можливість мати невеличку зелену зону під вікнами (у деяких ЖК)

Список недоліків житла на першому поверсі виглядає довшим:

Підвищений рівень шуму, що його поширюють як з вулиці, так і з під’їзду; Забрудненість повітря від автомобільних вихлопів, сигаретного диму; Інтенсивне забруднення сходового майданчика за рахунок більшої прохідності; Необхідність установки грат на вікна або охоронної сигналізації; Низький рівень природного освітлення; Безпосередня близькість до підвальних приміщень. Також житло на першому поверсі часто беруть для подальшої здачі в оренду, оскільки ціна квартири нижче, а вартість оренди квартир одного сегмента на різних поверхах майже не відрізняється.

Зараз багатоквартирні будинки часто проектуються з нежитловим першим поверхом, в зв’язку з чим ринок житла, розташованого на першому поверсі, з часом повинен скоротитися.

2-й поверх

Другий поверх, як і перший, цілком безпечний в разі надзвичайних ситуацій, адже він знаходиться невисоко. Добре на другому поверсі жити літнім людям і сім’ям з дітьми.

Але все ж він має свої недоліки, до яких можна віднести шум від сигналізацій; пил, шум від дитячих майданчиків і від галасливої ​​молоді, що любить посидіти на лавочці під вікнами будинку і т.н

3-й поверх

Раніше, коли будувалися в більшості випадків п’ятиповерхівки, 3-й поверх вважався золотою серединою. Туди не важко було дістатися навіть без ліфта, запахи і вогкість з підвалу вже не добираються на таку висоту.

4-6 поверхи

На цих поверхах набагато тихіше і спокійніше, ніж на нижніх. Вже не відчувається запах вихлопних газів з машин, пил теж не добирається через вікна. Якщо ваш вибір припав на нерухомість в житлових кварталах Києва, то найбільш екологічними будуть квартири, починаючи з 4-5 поверха і вище.

7-й поверх

Сюди не долітає шум з вулиці, запахи вихлопних газів. Також тут люблять селитися через віру в те, що сім — щасливе число. Якщо ви погано себе почуваєте на висоті, або боїтеся її, то вище сьомого поверху вам селитися не варто.

8-16 поверхи

З висоти цих поверхів відкривається непоганий вид, квартира отримує багато світла. Також з 10-го поверху можна знайти планування з мальовничими краєвидами.

17 — 26 поверхи

Тут частіше пропонуються просторі квартири з терасами та пентхауси з вражаючими краєвидами на Київ. Але з точки зору пожежної безпеки швидко спустити з такої висоти буде проблематично Якщо ваша квартира розташована вище 20-го поверху, повітря може бути злегка розрідженим через зниження атмосферного тиску пропорційно висоті будівлі.

У виборі поверху дійсно безліч аспектів і не можливо дати єдину рекомендацію. Важливими чинниками є місце розташування будинку, сусідство з іншими будівлями, орієнтація квартири по сторонах світу, інженерні особливості. Беручи до уваги всі ці фактори можна вибрати свою ідеальну квартиру.

Джерело: 3m2

Previous ArticleNext Article