На звалищі у Маріуполі запустили біогазову станцію потужністю 1,2 МВт 0 22


Проект реалізувала Група компаній «Укртепло»

Біогазова станція дозволить істотно зменшити ризик виникнення пожеж на сміттєзвалищі.

«У повітря не потраплятимуть небезпечні токсичні речовини, — зазначають у компанії. — Також менше токсинів накопичуватиметься у ґрунті навколо полігону».

В проект інвестували понад 2 млн євро.

Незабаром у Маріуполі введуть в експлуатацію другу чергу біогазової станції, зауважує він, додаючи що загалом об’єкт вироблятиме понад 10 млн кВт-год електроенергії щороку.

«Україна входить в десятку найбільш засмічених країн світу: на кожного українця припадає понад 8,5 тонн відходів щороку, з яких переробляється лише 3%, – зазначив засновник групи компаній «Укртепло» Іван Надєїн. — Виробництво електроенергії з побутових відходів — це класичний win-win, коли інвестор вкладає кошти, а вигоду отримає і підприємство, і місцева громада разом з усією країною — це нові робочі місця, додаткові доходи для бюджету, чисте навколишнє середовище».

Біогазова станція у Маріуполі стала другою для компанії «Укртепло». Перший об’єкт почав працювати у 2017 році у Рівному на місцевому полігоні твердих побутових відходів. Біогазова станція у Рівному щороку видобуває 3-4 млн куб біогазу, з якого генерують понад 4 млн кВт/год електроенергії.

Читайте також про те, що цього року в Україні інвестовано у «зелену» енергетику більше 2 млрд євро. А також про те, що у Києві побудують завод для переробки опалого листя та органічних відходів.

Источник: ecotown

Предыдущая статьяСледующая статья