«Нам потрібно продовжувати зростання у Doing Business, адже 1 пункт у рейтингу дає + $ 600 млн інвестицій на рік» — Лев Парцхаладзе 0 65


Понад 600 якісних змін до ДБН за 2 роки

18 вересня екс-міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Генадій Зубко та заступник міністра Лев Парцхаладзе провели прес-конферецію «Зміни та реформи Мінрегіону: результати роботи і ключові досягнення», головною метою якої було передати новому Уряду інформацію про досягнуті результати роботи зі сподіванням на продовження початих реформ.

Одним з найголовніших свої досягнень керівники Мінрегіону вважають суттєве підвищення України в рейтингу Doing Business – завдяки реформам дерегуляції та децентралізації, що проводились міністерством.

«У рейтингу Світового банку Doing Business ще 2 роки тому за показником «Отримання дозволів на будівництво» Україна була на 140 місці, а зараз ми на 30 місці, тобто, піднялися на 110 пунктів», — повідомив на прес-конференції Лев Парцхаладзе, додавши, що у більшій мірі завдяки цьому зростанню Україні вдалося за 2 роки піднятися в загальному рейтингу з 80 місця на 71-е.

«Кожен пункт підняття нашої країни у загальному рейтингу дає плюс 600 мільйонів доларів інвестицій на рік. Це великий позитив для розвитку країни, тому подальше зростання у Doing Business дуже важливе», — зазначив він.

Було проведено важливу роботу з застарілими державними будівельними нормами — за останні 2 роки було зроблено понад 600 якісних змін у ДБН.

«Ми зробили принципові зміни у плануванні і забудові територій, ввели таке поняття як «блакитні» лінії – це обмеження висотності забудови, «зелені» лінії – заборона забудови всіх зелених територій. Дуже серйозний ДБН зробили по інклюзії. І таких змін вже понад 600», — повідомив Лев Парцхаладзе.

Варто зазначити, що новий ДБН щодо інклюзивності стосується усіх маломобільних груп населення: людей з інвалідністю, які мають порушення опорно-рухового апарату, слуху, зору, розумової діяльності, людей похилого віку, батьків з маленькими дітьми, вагітних жінок, людей з післяопераційним станом здоров’я.

Cеред розпочатих масштабних і одночасно необхідних проектів, що здатні поліпшити якість життя людей, екс-керівники Мінрегіону назвали проект створення сучасних Центрів безпеки громадян.

«Ми розробили такий концепт сучасних Центрів безпеки громадян у об’єднаних територіальних громадах, щоб в одній будівлі розміщувалася пожежна частина, екстрена медична допомога та поліцейський пункт», — повідомив заступник міністра Лев Парцхаладзе.

«Безпека – це пріоритет №1, перш за все — охоронна безпека, поліція і медицина. Ми розробили єдині стандарти сучасних Центрів безпеки громадян, які мають містити в одній будівлі пожежну частину, екстрену медичну допомогу та поліцейський пункт. У кожному регіоні має бути один центр управління, де всі ці послуги у онлайн-режимі контролюються і моніторяться. Найголовніше, щоб максимальний час реагування на виклик навіть у найвіддаленіших районах був не більше 20 хвилин. Тобто, якщо виникає пожежа, допомога має прибути якнайскоріше», — зазначив Парцхаладзе.

Наразі у Донецькій області було відкрито 12 таких центрів. Це був пілотний проект. Там є рятувальники, поліцейська станція, а в майбутньому ще й має бути підкріплена екстренна медицина, тобто, одним дзвінком можна вирішити всі ці питання.

На переконання Лева Парцхаладзе, будь-яка якісна зміна повинна відчуватися людьми, адже їх основна мета – створити безпечні та комфортні умови для кожного. «Тому цей рух має продовжуватися! Рухаймось разом!» — підсумував заступник міністра.

Відеозапис прес-конференції Геннадія Зубка та Льва Парцхаладзе «Зміни та реформи Мінрегіону: результати роботи і ключові досягнення»:

Читайте також: «Всю промисловість з Києва треба винести на відстань понад 30 км» – Лев Парцхаладзе.

Про внесення змін до Державних будівельних норм читайте у розділі «ДБНи», тут зібрані ВСІ нововеддення норм та коментарі експертів. 

Previous ArticleNext Article