«Наші клієнти вимагать житло значно вищої якості» — Андрій Вавриш про тенденції ринку житлової нерухомості 0 109


Анонсоване Урядом зниження іпотечних ставок до 12–13% річних у 2020 році – цілком реальна задача

Зниження втретє за рік ставки рефінансування НБУ, підвищення агентством Fitch Ratings кредитного рейтингу України, прогнози МВФ про зростання ВВП України на 50% до 2023 року свідчать про макроекономічну стабільність в Україні і значно покращують очікування ринку нерухомості. Про це розповів Андрій Вавриш, генеральний директор компанії SAGA Development, під час виступу на Всеукраїнському будівельному саміті, що відбувся у Києві 11 вересня.

Вавриш впевнений, що анонсоване Урядом зниження іпотечних ставок до 12–13% річних у 2020 році – цілком реальна задача. І якщо вона буде реалізована, це значною мірою сприятиме розвитку будівельної галузі, у кілька разів збільшивши попит на нерухомість.

Поліпшення очікувань представників будівельної галузі пов’язане також з великою кількістю земель під редевелопмент, які дісталися Україні у спадок від СРСР.

«Це значний ресурс, який сьогодні виходить на ринок. Його значення підсилює нещодавнє рішення Верховного суду України про те, що землекористувач має право самостійно визначати вид використання земель в межах категорії відповідно до містобудівної документації», — вважає забудовник.

Ще один чинник, який позитивно впливатиме на розвиток ринку, на думку Вавриша, — це розвиток українського IT-сектору. Його представники мають високу платоспроможність та відчутно впливають на ринок житлової й комерційної нерухомості. За прогнозами, до 2025 року галузь зросте до 240 тисяч робочих місць, 50% яких зосереджені в Києві.

«Тільки для того, щоб задовольнити потребу в житлі для айтішників, в найближчі 3–4 роки знадобиться 2 млн кв. м житла», — вважає Андрій Вавриш.

Зазначив він у своєму виступі й ще одну важливу тенденцію — зміну очікувань покупців нерухомості. 

«Наші клієнти вимагать житло значно вищої якості. Це принципово змінює попит на якість архітектури. І це дуже добре, тому що це спадщина, яку ми залишимо після себе і яке буде незмінною найближчі 30–50 років».

Читайте також про тенденції розвитку торгової та складської нерухомості, які окреслив на Будівельному самміті адвокат Юрій Хапко.

Previous ArticleNext Article