Незабаром будуть опубліковані всі містобудівні умови та обмежень, видані з 2011 року — КМДА 0 31

Незабаром Київ зробить великий
крок до відкритості даних

Триває підготовка до оприлюднення усіх містобудівних умов та обмежень, виданих з 2011 року. Це дасть можливість усім охочим за допомогою кількох кліків знайти містобуди за адресою, яка їх цікавить, та ознайомитись з їхнім змістом.
Але для початку нагадаю, чим є містобудівні умови та обмеження і для чого вони потрібні.

Це – документ, що містить комплекс планувальних та архітектурних вимог до проєктування і будівництва. Його видача Департаментом містобудування КМДА – лише перший крок в ланцюгу дозвільних процедур, що ведуть до початку будівельних робіт.

Містобуди власне не є дозвільним документом, а лише визначенням умов та обмежень на подальше проєктування. А саме – архітектурні вимоги до об’єкта, його поверховості та щільності забудови, відступів будинків і споруд від червоних ліній, меж земельної ділянки, й інших планувальних та історико-культурних обмежень щодо забудови на зазначеній земельній ділянці.

Містобудівні умови та обмеження видаються за наявності у потенційного забудовника земельної ділянки (у власності або користуванні), окрім випадків, коли проводиться реконструкція будівлі в межах фундаменту. Їхній зміст – це не якісь примхи чиновників, а чітко визначені містобудівною документацією місцевого рівня умови забудови тієї чи іншої локації.

Що робити в разі незаконної відмови видати містобудівні умови та обмеження? (ПОРАДИ ЮРИСТІВ)

Тому видача містобудів – фактично технічна процедура, коли фахівці в один документ збирають усі зафіксовані в нормативно-правових актах правила забудови саме цієї території. Все для того, аби у майбутньому архітектор, який готуватиме проєкт, виходив не зі своїх побажань та фантазій, але з тих містобудівних реалій, що існують в місті і щоб його проєкт не суперечив законодавству та планам розвитку міста.

Містобуди разом з технічними умовами «лягають» в основу завдання на проектування – це вимоги замовника до проектувальника щодо планувальних, архітектурних, інженерних і технологічних та інших рішень об’єкта будівництва.

І лише після цього можливе укладання договору на розробку проектної документації, наявність якої дає право звертатися до уповноважених установ спочатку за експертизою цього проекту, а потім за дозволом на будівництво, або ж подавати декларацію (в залежності від об’єкту).

Build Portal занял первое место в ТОП-10 самых популярных сайтов Украины по недвижимости. Смотреть рейтинг

Отже, містобудівні умови та обмеження – це витоки процесу отримання дозвільних документів на будівництво. Тому їх оприлюднення дозволить киянам побачити, які рамки ставила міська влада до проекту майбутньої забудови. І, порівнявши з самим проектом, можна зрозуміти, якими їх прийняла центральна влада.

З 2011 року Департамент містобудування та архітектури КМДА видав близько 4 тис. містобудівних умов та обмежень та понад 2 тис. будівельних паспортів (для нескладних будівництв). Вже скоро ви отримаєте до них доступ в режимі онлайн (звісно з дотриманням норм закону про захист персональних даних).

В українських містах виник будівельний колапс, роботу ДАБІ буде відновлено — Чернишов

Интересно о ремонтах: ранее мы писали о новой линейке душевых наборов Rainshower SmartActive от производителя сантехники

 
Источник: facebook

Предыдущая статьяСледующая статья

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *