Незаконну добудову на Майдані Незалежності у Києві демонтують 0 36


У КМДА обіцяють дати раду незаконним самобудам у Києві

Незаконну надбудову у Києві на вулиці Софіївській, 1 демонтують – про це повідомила пресс-служба Київської міської держадміністрації. Рішення привести конструкції покрівлі житлового будинку до первісного стану було ухвало постійною комісією з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій на чолі з заступником голови КМДА Петром Пантелеевим.

«Ситуація, що виникла на вул. Софіївській, 1 неприпустима і свідчить про халатне ставлення окремих посадовців до своїх службових обов’язків. На комісії прийнято рішення притягнути до дисциплінарної відповідальності посадових осіб КП «Керуюча компанія з обслуговування житлового фонду Шевченківського району» та Департаменту з питань державного архітектурно-будівельного контролю за несвоєчасне і неналежне реагування на ситуацію. Як голова комісії можу запевнити, що ми оперативно реагуватимемо на подібні випадки, особливо, якщо вони становлять небезпеку», – сказав Петро Пантелеєв.

Нагадаємо, що незаконна самобудова на даху будинку на Майдані Незалежності стала приводом для наради у Кабміні, на якій зібрались мер Києва, прем’єр, народні депутати, представники поліції та ДАБІ.

Демонтаж самобудови прокоментував і радник київського міського голови Максим Бахматов, розповівши, яким саме чином міська влада планує боротися й надалі з подібними випадками:

«Наразі здійснюємо інвентаризацію об’єктів, де в різні часи здійснювали надбудови, прибудови до будинків. Зокрема, у центральній частині міста. Справді, у законодавстві України є прогалини. Справді, такі надбудови/прибудови можна зробити у рамках реконструкції приміщення. І такий «політ творчості» треба підсікати законними важелями, що потрібно створити.
Отже, перше і безальтернативне — якщо виявимо порушення чиновників під час надання дозволів – «доженемо» кожного. Навіть тих, хто вже пішов у «велику політику».
Друге, альтернативне. Якщо прибудова/надбудова не порушує конструктивних характеристик будівлі і не порушує законодавство (зокрема, про охорону культурної спадщини) – власник отримає штраф та буде зобов’язаний оформити необхідну документацію.
Профіт – кошти у бюджет».

Бахматов навіть пообіцяв взятися за добрі відомі киянам новобуди.

«Приготуватися: незаконному будинку на Музейному провулку, «Будинку-монстру» на валах», — написав Бахматов.

Нагадаємо, що новий радник Кличка по факту виконує обов’язки його заступника.

Фото: Максим Бахматов / Facebook

Previous ArticleNext Article