Нове житло: в яких містах можна найшвидше назбирати грошей на квартиру (ІНФОГРАФІКА) 0 13

Скільки часу збирати на власну
квартиру в різних містах України

Найдовше на житло будуть збирати харків’яни – 16 років, а найшвидше придбати однокімнатну квартиру вийде у мешканців Запорізької області – за 7,8 року.

Скільки років потрібно, щоб назбирати на квартиру, враховуючи середній дохід громадян:

у Харкові – 16 років; в Одесі – 11,8 року; у Львові – 11,3 року; у Дніпрі – 9,7 року; у Києві – 9,9 року; у Запоріжжі – 7,8 року. Налог на недвижимость: как будем платить в 2021 и какие нововведения беспокоят экспертов

Як рахували

Наш гіпотетичний покупець – родина із 2 працюючими дорослими, які отримують середню заробітну плату.

Що вигідніше у 2021, іпотека чи оренда

Доходи

Щоб оцінити рівень доходів потенційного покупця житла, ми взяли дані про середню зарплату по областях та місті Києві з Державної служби статистики України та вирахували із цієї зарплати податки за допомогою інструменту uteka. ua. Оскільки ми припускаємо, що в сім’ї, яка хоче купити квартиру, двоє дорослих працюють, то помножили дохід на 2.

Відтак найменше отримують в Харківській області – 19 300 гривень на двох, а найбільше у місті Києві – 35,1 тисячі гривень.

Заощадження

При розрахунку суми, яку б могла відкладати родина як заощадження на квартиру, взяли 40% від доходів. Зазвичай, цей відсоток використовують банки при розрахунку можливості кредитування громадян.

Рынок аренды жилья в Украине: как изменились цены во время пандемии и что будет с ценой в ближайшие месяцы

Вартість однокімнатної квартири в новобудові по містах за даними профільного порталу з нерухомості:

у Харкові – 1 мільйон 479 тисяч гривень; в Одесі – 1 мільйон 150 тисячі гривень; у Києві – 1 мільйон 661 тисяча гривень; у Львові – 1 мільйон 102 тисячі гривень; у Дніпрі – 995 тисяч гривень; у Запоріжжі – 823 тисячі гривень.

Але не забувайте – внаслідок інфляційних процесів гроші з часом дешевшають. Тому через 7-8 років обрахованих нині заощаджень вам вже не вистачить на придбання житла, якщо зберігатимете їх під матрацом чи в банці. Найкраще гроші відкладати з розумом, щоб принаймні зберегти їхню цінність. Або навіть – і примножити.

Тариф на электроэнергию: какие сейчас действуют цены и можно ли получить компенсацию

Цікаво про будівництво: що таке «друге світло» і як можна використати дахові вікна  
Источник: economy

Предыдущая статьяСледующая статья

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *