Нові будівельні норми вимагають посилення безпеки при евакуації відвідувачів з ТЦ 0 17


Нові норми покликані значно підвищити безпеку людей у нових реаліях

В Україні посилено вимоги щодо безпечної евакуації відвідувачів з кінотеатрів у торговельних центрах. Відповідні норми містяться у нових ДБН В.2.2-16:2019 “Культурно-видовищні та дозвіллєві заклади”, які почали діяти з 1 листопада цього року.

Згідно з ними, при влаштуванні кінотеатру або іншого культурно-розважального закладу у торговельному центрі, евакуація має здійснюватися так, щоб з приміщення кінотеатру можна було безпечно вибігти на вулицю протягом 3-6 хвилин залежно від ступеню вогнестійкості будівлі.

Раніше ж в державних будівельних нормах України були прописані вимоги щодо евакуації тільки з кінотеатрів, які розташовані в окремих будівлях. Це пережитки радянського минулого, адже саме в ті часи було популярним розміщувати кінотеатри окремо. Сьогодні ж їх більшість розташована у складі великих ТРЦ.

“Безпека – це пріоритет №1. Тому чи не найперше, що ми зробили, коли переглядали застарілий ДБН щодо закладів культури – це необхідний час для здійснення безпечної евакуації у випадку надзвичайних ситуацій. І тут виявили загрозу, адже раніше час рахувався лише для окремих будівель кінотеатрів, театрів і т.д. Зрозуміло, щоб вийти з кінотеатру, який розташований у окремій будівлі, потрібно менше часу, ніж вийти з кінотеатру у торговельному центрі, а потім ще з самого торговельного центру. У випадку пожежі чи іншої надзвичайної ситуації, відлік йде не на хвилини, а на секунди. Тому ми виправили це непорозуміння”, — прокоментував вступ в дію нової норми на своїй сторінці у Facebook президент Конфедерації будівельників України Лев Парцхаладзе.

За підрахунками експертів галузі, це дозволить загалом підвищити безпеку людей у закладах культури в торгових центрах та на 25% зменшити кількість травм, можливих під час евакуації.

Парцхаладзе також зосередив увагу на важливості обов’язкового врахування пропускної можливості евакуаційних виходів — як із глядацьких залів кінотеатру, так і з самого торговельно-розважального комплексу. Щоб евакуація проходила безпечно та без травмування.

Раніше ми повідомляли про те, що, згідно з новими ДБН, у нових кінотеатрах обов’язковими будуть місця для людей з інвалідністю. А також про те, що «дамських кімнат» у розважальних закладах буде вдвічі більше, аніж чоловічих.

Про внесення змін до Державних будівельних норм читайте у розділі «ДБНи», тут зібрані ВСІ нововеддення норм та коментарі експертів. 

Предыдущая статьяСледующая статья