Нові норми змінюють уявлення про традиційні кухні 0 55

Більш корисне використання житлової площі

З грудня вступає в силу норма, що дозволяє у квартирах з 2-ма та більше кімнатами проектувати кухні, невідокремлені від інших приміщень стінами – так звані кухні-ніші та кухні-вітальні. Раніше це дозволялося лише для однокімнатних квартир.

Це нововведення передбачене ДБН В.2.2-15:2019 «Житлові будинки. Основні положення».

Про це нагадує заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе.

За його словами, таке нововведення дасть можливість більш корисно та раціонально використовувати житлову площу, а головне – це буде улюблене місце, де у дружній сімейній атмосфері збиратиметься уся родина.

«Часто, купуючи квартиру, мешканці роблять перепланування самостійно, бажаючи об’єднати у єдиний простір вітальню та кухню. Відтепер цього не потрібно буде робити, адже у нових нормах це дозволено робити відразу при проектуванні», – зазначив Лев Парцхаладзе, уточнюючи, що згідно з новими ДБН допускається влаштування кухні-ніші, а також об’єднання кухні із вітальнею, якщо вона буде обладнана електричною плитою та механічною витяжною вентиляцією.

Раніше ми писали про те, українські квартири не матимуть зайвих пострадянських елементів. 

Читайте також про те, що у нових житлових будинках від 4 поверхів і вище ліфт має бути обов’язково.

Про внесення змін до Державних будівельних норм читайте у розділі «ДБНи», тут зібрані ВСІ нововеддення норм та коментарі експертів. 

Previous ArticleNext Article